Francie vyšetřuje banku UBS. Pomáhala prý klientům neplatit daně

Francouzsku divizi švýcarské banky UBS vyšetřují úřady v Paříži kvůli možné spoluvině na nelegálních obchodních praktikách. UBS France je podezřelá, že nabízela potenciálním klientům ve Francii investice, které měly být navržené tak, aby se klienti mohli vyhnout placení daní. Píše o tom agentura Reuters s odvoláním na soudní zdroj.

ilustrační foto
1.6.2013 10:21   |  

Vyšetřováni jsou nyní již tři manažeři UBS France. To podle zákonů Francie znamená, že existují vážné nebo jasné důkazy ukazující na zapletení do podezřelého trestného činu. Podle zdroje byl jmenován správce, který má prošetřit praktiky banky a způsob rozdělování odměn.

Ředitel UBS France Jean-Frédéric de Leusse byl podle zdrojů nedávno vyslýchán soudci. Ti měli rozhodnout, zda formálně zahájí vyšetřování banky.

Ve Francii nedávno odstoupil ministr pro rozpočet Jérôme Cahuzac. Důvodem bylo obvinění, že měl tajný bankovní účet ve Švýcarsku. Cahuzac se později k účtu přiznal.


Čtěte také:

Banka UBS zaplatí 1,5 miliardy dolarů za podvodné chování

Němečtí klienti banky UBS ve Švýcarsku ukryli desítky miliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Slovenský kotel nesplňuje podmínky dotační podmínky, tvrdí čeští výrobci

Slovenský kotel nesplňuje podmínky dotační podmínky, tvrdí čeští výrobci

Čeští výrobci domácích kotlů si stěžují, že v rámci dotací na pořízení nových kotlů si domácnosti mohou pořídit kotle, které nesplňují předepsané emisní parametry. Podezřelý je… více

Komerční prezentace
Mobilní web