Francouzská banka Crédit Agricole odchází z Česka

Francouzská banka Crédit Agricole Corporate and Investment Bank, která spadá do investiční a korporátní větve francouzské Crédit Agricole, odchází z České republiky. Informoval o tom server Týden.cz. Banka v Česku působila téměř 20 let.

 Crédit Agricole
2.3.2012 18:55   |  

„Crédit Agricole zavírá polovinu svých zahraničních poboček a dcer,“ řekl serveru zdroj z bankovních kruhů, který si nepřál být jmenován. Francouzská banka v regionu střední a východní Evropy zůstane v Rusku a Polsku.


Čtěte také: Moody's varuje globální banky před snížením ratingu


Kromě Česka zavře Crédit Agricole pobočky v Maďarsku a na Slovensku. V Česku měla banka ke konci loňského září 84 zaměstnanců. Mluvčí Crédit Agricole Corporate and Investment Bank se ke stahování banky nechtěla vyjadřovat.

Důvodem odchodu by mohla podle Týdne být konsolidace celé skupiny. Skupina Crédit Agricole vykázala za loňský rok čistou ztrátu 1,47 miliardy eur (36,3 miliardy korun).

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Autopilot vozu Tesla měl první smrtelnou nehodu

Autopilot vozu Tesla měl první smrtelnou nehodu

Americké úřady začaly vyšetřovat vůbec první smrtelnou havárii, při níž zemřel člověk v samořízeném vozu společnosti Tesla Motors. Experti dopravního úřadu nyní zkoumají, zda není… více

Komerční prezentace
Mobilní web