GE Money Bank zvýšila zisk o 10,1 procenta

11.8.2010 14:56   |  

Tuzemská GE Money Bank zvýšila v letošním prvním pololetí čistý zisk meziročně o 10,1 procenta na 1,35 miliardy korun. Celá česká divize skupiny GE Money ale vykázala pokles čistého zisku o 6,8 procenta na 2,1 miliardy korun.

Objem klientských úvěrů GE Money Bank se meziročně mírně zvýšil o 0,9 procenta na 119,2 miliardy korun. Vklady klientů vzrostly o 2,3 procenta na 104,9 miliardy korun. Bilanční suma banky ke konci června dosáhla 146,9 miliardy korun, což bylo meziročně o 4,4 procenta více.

Celková výše konsolidovaného vlastního kapitálu banky přesáhla ke konci 2. čtvrtletí 36 miliard korun a kapitálová přiměřenost přesáhla 20 procent. „Pokrytí nesplácených úvěrů opravnými položkami na konsolidované bázi ve výši 74 procent zůstalo téměř na stejné úrovni jako v minulých čtvrtletích a odráží tak obezřetné nakládání s úvěry ve ztížených makroekonomických podmínkách,“ uvedla banka. Poměr nákladů a výnosů se snížil na 35,4 procenta oproti 36 procenta, kterého dosahovala GE Money ČR před rokem.

„Ve druhé polovině roku chceme uvést na trh několik inovativních produktů, budeme dále investovat do rozvoje naší pobočkové sítě tak, aby byla pro naše klienty co nejpříjemnější, a hodláme dále investovat i do dalšího zlepšení úrovně služeb našim klientům. Tímto způsobem chceme dále posilovat pozici naší banky v prostředí zotavující se ekonomiky,“ uvedl šéf banky Peter Herbert.

Do skupiny GE Money v tuzemsku patří GE Money Bank, GE Money Multiservis a GE Money Auto. GE Money patří do skupiny General Electric, která je jednou z největších firem na světě.

Autor: jih

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web