GE Money Bank loni klesl zisk o více než čtvrtinu

30.3.2010 12:19   |  

GE Money Bank loni poklesl čistý zisk o 26,5 procenta na 2,2 miliardy korun. Důvodem byly zvýšené ztráty z nesplácených úvěrů, které loni bance meziročně vzrostly o 1,6 miliardy korun. Provozní zisk banky překročil 5,8 miliardy korun, což znamenalo meziroční nárůst o 11,8 procenta. Banka uvádí, že loni zaznamenala silný nárůst počtu zákazníků a stoupající poptávku po úvěrových i vkladových produktech.

„Naše banka v roce 2009 dosáhla i přes obtížné hospodářské podmínky velkého pokroku. Byli jsme svědky silného růstu úvěrů i vkladů a počet našich klientů jsme navýšili na více než milion, a to díky naší nabídce nových produktů a zavedení nového designu poboček, který podporuje náš příslib snazšího, jasnějšího a pro klienta přínosnějšího bankovnictví,“ komentoval výsledky generální ředitel GE Money Bank Peter Herbert.

Úvěrové portfolio banky loni vzrostlo o 14,1 procenta na 105,3 miliardy korun. Krytí nesplácených úvěrů opravnými položkami zůstalo ke konci čtvrtého čtvrtletí na vysoké úrovni 82 procent. Klientské vklady bance stouply o více než 51 procent na téměř 109 miliard korun. Celková výše aktiv banky dosáhla 135,6 miliardy korun, což bylo meziročně o 36,4 procenta více. Údaje jsou neauditované, počítané podle Českých účetních standardů.

Kapitálová přiměřenost banky dosáhla ke konci loňského roku 16,9 procenta, což je více než dvojnásobek požadovaný Českou národní bankou. „„Tyto údaje podtrhují silnou finanční pozici GE Money Bank. Ta má svůj základ v obezřetném řízení rizik a přísné provozní disciplíně. V roce 2010 budeme nadále upevňovat pozici banky pro další růst investicemi do inovativních produktů a služeb a rozšiřováním počtu poboček a bankomatů tak, abychom poskytovali ještě lepší služby a výhody pro naše zákazníky,“ dodal Herbert.

Počet klientů banka zvýšila o 9,3 procenta na 1,05 milionu. Počet poboček rozšířila na 225 a počet bankomatů na 625.

Do skupiny GE Money v tuzemsku patří GE Money Bank, GE Money Multiservis a GE Money Auto. GE Money patří do skupiny General Electric, která je jednou z největších firem na světě.

Čistý zisk pěti největších tuzemských bank, mezi které patří ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka, UniCredit Bank a Raiffeisenbank, loni vzrostl v souhrnu o 24,3 procenta na téměř 45,2 miliardy korun. Velké banky tak navzdory dopadům ekonomické krize vykázaly stabilní výsledky.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web