GE Money Bank podepsala dohodu o narovnání s akcionáři Agrobanky

2.7.2010 12:33   |  

GE Money Bank podepsala dohodu o narovnání s akcionáři Agrobanky Praha, která je v likvidaci. Tím by mělo dojít k ukončení sporů ohledně koupě části Agrobanky společností GE Capital v roce 1998.

„Na základě této dohody o narovnání budou zastaveny všechny žaloby vedené proti GE Money Bankakcionáři Agrobanky. Po splnění této a dalších podmínek narovnání uhradí GE Money Bank akcionářům Agrobanky dohodnutou částku vyplývající z narovnání ve výši 800 milionů korun. Činnost Agrobanky Praha bude následně ukončena standardní likvidací podniku,“ uvedl Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank.

Za předpokladu, že podmínky narovnání budou všemi stranami naplněny, bude dohoda o narovnání otevřena všem akcionářům Agrobanky Praha v likvidaci. Jednotliví akcionáři dostanou vyplaceno 15 procent nominální hodnoty svých akcií, pokud se připojí k dohodě o narovnání a naplní její požadavky.

Obě strany se zavázaly, že budou postupovat tak, aby se proces narovnání uskutečnil plynule a pružně. Celý proces narovnání proběhne v několika fázích během řady měsíců.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web