GE Money Bank podepsala dohodu o narovnání s akcionáři Agrobanky

2.7.2010 12:33   |  

GE Money Bank podepsala dohodu o narovnání s akcionáři Agrobanky Praha, která je v likvidaci. Tím by mělo dojít k ukončení sporů ohledně koupě části Agrobanky společností GE Capital v roce 1998.

„Na základě této dohody o narovnání budou zastaveny všechny žaloby vedené proti GE Money Bankakcionáři Agrobanky. Po splnění této a dalších podmínek narovnání uhradí GE Money Bank akcionářům Agrobanky dohodnutou částku vyplývající z narovnání ve výši 800 milionů korun. Činnost Agrobanky Praha bude následně ukončena standardní likvidací podniku,“ uvedl Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank.

Za předpokladu, že podmínky narovnání budou všemi stranami naplněny, bude dohoda o narovnání otevřena všem akcionářům Agrobanky Praha v likvidaci. Jednotliví akcionáři dostanou vyplaceno 15 procent nominální hodnoty svých akcií, pokud se připojí k dohodě o narovnání a naplní její požadavky.

Obě strany se zavázaly, že budou postupovat tak, aby se proces narovnání uskutečnil plynule a pružně. Celý proces narovnání proběhne v několika fázích během řady měsíců.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Většina evropských bank by obstála i za velmi hluboké recese, některé ale i tak budou muset posílit kapitál. Ukázaly to výsledky zátěžových testů, které zveřejnil Evropský… více

Mobilní web