GE Money Bank zvýšila čtvrtletní zisk o 13,7 procenta

13.5.2010 10:59   |  

Tuzemská GE Money Bank zvýšila za první čtvrtletí konsolidovaný čistý zisk meziročně o 13,7 procenta na 1,2 miliardy korun. Výsledek pozitivně ovlivnily úspory provozních nákladů a nižší tvorba opravných položek k nespláceným úvěrům, hlavně firemním.

Provozní zisk banky se snížil meziročně o 3,7 procenta na 2,3 miliardy korun, zisk před zdaněním vzrostl o 9,9 procenta na 1,5 miliardy korun. „Výsledky za první čtvrtletí jsou povzbuzující, nicméně očekáváme, že ekonomické podmínky budou v roce 2010 stále náročné,“ uvedl generální ředitel GE Money Peter Herbert.

Z ostatních velkých bank vzrostl České spořitelně v prvním čtvrtletí konsolidovaný čistý zisk o 4,1 procenta na 3,13 miliardy korun. Komerční banka zvýšila do března zisk o 12,8 procenta na 3,2 miliardy korun. ČSOB navýšila letos zisk o 26 procent na 3,88 miliardy korun, UniCredit Bank stoupl zisk o téměř polovinu na 707 milionů korun.

GE Money Bank vzrostl do března objem klientských úvěrů o 1,2 procenta na 118,6 miliardy korun. „Úvěry retailovým klientům v prvním čtvrtletí zaznamenaly výrazný nárůst. Oproti tomu v souvislosti s nízkou poptávkou na trhu rostly úvěry firemním klientům jen mírně,“ uvedla banka. Výše opravných položek k nesplaceným úvěrům zůstala ke konci prvního čtvrtletí na úrovni 76 procent.

Vklady klientů se zvýšily o téměř 23 procent na 109 miliard korun. Celková bilanční suma banky dosáhla ke konci března 149,7 miliardy korun, což je o 9,5 procenta více než před rokem. Konsolidovaný vlastní kapitál mírně vzrostl na 35,5 miliardy korun, kapitálová přiměřenost GE Money ke konci čtvrtletí překročila 19 procent.

Do skupiny GE Money v tuzemsku patří GE Money Bank, GE Money Multiservis a GE Money Auto. GE Money patří do skupiny General Electric, která je jednou z největších firem na světě.

Autor: jih

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web