GE prodá za 6,9 miliardy dolarů část divize leasingu aut | E15.cz

GE prodá za 6,9 miliardy dolarů část divize leasingu aut

GE prodá za 6,9 miliardy dolarů část divize leasingu aut
Budova společnosti General Electric v Praze
• 
ZDROJ: Tomáš Novák/Euro

ČTK

Americká společnost General Electric (GE) prodá část své divize GE Capital Fleet Services za 6,9 miliardy USD (169,2 miliardy korun) kanadské firmě Element Financial. Oznámily to společnosti v dnešním prohlášení. Divize poskytuje financování na nákup osobních a nákladních aut a nabízí služby v oblasti správy vozového parku. Prodej je součástí plánu GE prodat většinu majetku GE Capital a zaměřit se na podnikání v průmyslu.

Prodej se týká aktivit v USA, Mexiku, Austrálii a na Novém Zélandě a nezahrnuje aktivity v Japonsku. GE rovněž podepsala předběžnou dohodu o možném prodeji evropských aktivit divize firmě Arval, dceřiné společnosti francouzské banky BNP Paribas.

GE Capital již prodala aktivity divize Fleet Services v Kanadě právě společnosti Element v roce 2013. Nejnovější prodej by měl být dokončen již v letošním roce. GE letos v dubnu představila plán na prodej majetku GE Capital v celkové výši 200 miliard USD. V letošním roce firma doufá, že se jí podaří prodat majetek za 100 miliard USD, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!