GE prodá za 6,9 miliardy dolarů část divize leasingu aut

Americká společnost General Electric (GE) prodá část své divize GE Capital Fleet Services za 6,9 miliardy USD (169,2 miliardy korun) kanadské firmě Element Financial. Oznámily to společnosti v dnešním prohlášení. Divize poskytuje financování na nákup osobních a nákladních aut a nabízí služby v oblasti správy vozového parku. Prodej je součástí plánu GE prodat většinu majetku GE Capital a zaměřit se na podnikání v průmyslu.

Budova společnosti General Electric v Praze
29.6.2015 12:52   |  

Prodej se týká aktivit v USA, Mexiku, Austrálii a na Novém Zélandě a nezahrnuje aktivity v Japonsku. GE rovněž podepsala předběžnou dohodu o možném prodeji evropských aktivit divize firmě Arval, dceřiné společnosti francouzské banky BNP Paribas.

GE Capital již prodala aktivity divize Fleet Services v Kanadě právě společnosti Element v roce 2013. Nejnovější prodej by měl být dokončen již v letošním roce. GE letos v dubnu představila plán na prodej majetku GE Capital v celkové výši 200 miliard USD. V letošním roce firma doufá, že se jí podaří prodat majetek za 100 miliard USD, napsala agentura Reuters.


Čtěte také:

General Electric prodá divizi realit. Chystá se také zpětný odkup akcií

GE Money Bank je v Česku na prodej. Cená má dosáhnout až 40 miliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web