Generali by mohla koupit AIA

3.6.2010 11:16   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Po prohlášení britské finanční skupiny Prudential, že nemá zájem o koupi asijské AIA od americké společnosti AIG se na trhu objevují noví zájemci o koupi. Podle všecho by AIA mohla koupit italská skupina Generali.

Italská skupina Generali by mohla mít zájem o koupi asijské AIA od americké skupiny AIG. Italové by mohli mít zájem o asijská aktiva AIG, pokud AIG nepřistoupí k primárnímu úpisu akcií AIA na hongkongské burze. Generali by mohla tento obchod financovat prodejem akcií. Jako první informaci přinesl milánský deník Milano Finanza. Mluvčí skupiny Generali uvedl, že je předčasné na toto téma diskutovat, jelikož AIG se zatím nerozhodla, jak bude nadále postupovat. Včera byly ukončeny nepovedené námluvy mezi AIG a britskou skupinou Prudential. Prudential odmítla zaplatit požadovanou cenu 35,5 miliard dolarů. AIG nutně potřebuje hotovost na splacení vládní pomoci ve výši 182 miliard dolarů. .

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web