Generali PPF se v Rusku chce stát univerzální pojišťovnou

Pojišťovna Generali PPF, která se v Rusku dosud zaměřovala především na životní pojištění, se v příštích třech letech chce přeměnit v univerzální pojišťovnu. Novou strategii dnes před novináři představila generální ředitelka ruské pobočky holdingu Jelena Belousenková.

Petr Kellner - koláž
13.12.2011 14:07   |  

„Generali PPF je v neživotním pojištění na 53. příčce mezi šesti stovkami ruských pojišťoven. Cílem je v roce 2014 dostat se mezi 25 největších,“ uvedla. Se započtením trhu životních pojistek je pojišťovna nyní na 17. příčce. Perspektivy pro další růst vidí Generali PPF hlavně v podnikové sféře, kde své služby nabízí zejména nadnárodním klientům, a v ruských regionech.

Jako první pojišťují proti nezaměstnanosti

Pojišťovna je už sítí asi dvou tisícovek agentů a čtyř desítek agentur zastoupena v ruských regionech, je jedničkou na trhu pojištění proti podnikatelským rizikům a jako první v Rusku nabídla pojištění proti nezaměstnanosti.


Čtěte také: Kellnerova PPF prodala akcie Generali za 1,37 miliardy


Očekávané výsledky za letošní rok nechtěl Juraj Jurčík z představenstva ruské pobočky upřesnit, nicméně upozornil, že i v krizi se dařilo zisk udržet na úrovni miliardy rublů (asi 600 milionů korun) a loni ruská pobočka vykázala vůbec největší růst v rámci celého holdingu. Ze zisku je s to financovat jak dividendy akcionářům, tak vlastní růst.

Pojistné na hlavu v Rusku čtyřikrát nižší než v Evropě

„Chceme se stát univerzální pojišťovnou a jdeme na trh bez ohlížení na konkurenty, kterých je dost,“ odpověděla Belousenková na dotaz, zda nová strategie znamená i konkurování ruské pojišťovně Ingosstrach, kde má téměř dvoupětinový podíl skupina PPF Investments. Samo dění okolo Ingosstrachu odmítla komentovat. Holding považuje Rusko za velice perspektivní trh, pojistné „na hlavu“ v Rusku je totiž dosud čtyřikrát nižší než ve střední Evropě.

Pod hlavičkou Generali PPF na ruském trhu působí dvě pojišťovny zaměřené na životní a všeobecné pojištění a také penzijní fond. Dohromady tyto ústavy loni utržily více než deset miliard rublů (asi šest miliard Kč). Sama Belousenková přešla do služeb Generali PPF počátkem letošního léta z jedné největších ruských pojišťoven Rosno/Allianz.

Generali PPF Holding, který mimo jiné ovládá Českou pojišťovnu, je aktivní v celkem 14 zemích střední a východní Evropy, kde spravuje prostřednictvím dceřiných společností aktiva za více než 15 miliard eur (384 miliard Kč) a poskytuje v regionu služby 13 milionům klientů. V holdingu má italská pojišťovna Generali podíl 51 procent, 49 procent připadá skupině PPF českého finančníka Petra Kellnera.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web