Generali zvýšila v pololetí zisk o 73 procent na 873 milionů eur

5.8.2010 17:30   |  

Italská Generali, třetí největší pojišťovna v Evropě, zvýšila v prvním pololetí čistý zisk o 73,2 procenta na 873 milionů eur (21,6 miliardy korun) díky životnímu pojištění.

Analytici podle ankety agentury Reuters odhadovali čistý výsledek na 869 milionů eur. Pojistné překročilo 38 miliard eur s nárůstem o 9,1 procenta. O 13,3 procenta vzrostlo u životního pojištění, a to na 26,4 miliardy eur.

Generali jako jiné pojišťovny využívá evropského trendu, kdy se dobře prodává životní pojištění. Výsledky tak naznačují, že se tlaky na pokles ekonomiky zmírňují. Výrazně ale vzrostlo krytí škod.

Pojišťovna očekává vyšší ziskovou marži a předpokládá, že za celý rok zvýší čistý zisk proti minulému roku. Akcie Generali vzrostly o polovinu procenta na 15,92 eura, napsala agentura Reuters.

Generali je podle tržního podílu pátou největší pojišťovnou v České republice, kde má s PPF společný podnik Generali PPF Holding. Ten vlastní Českou pojišťovnu a je aktivní v celkem 14 zemích střední a východní Evropy. Na Generali PPF Holding má Assicurazioni Generali 51 procent a PPF Group 49 procent.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Do Česka minulý týden přijela skupina osmi uprchlíků, které země musí přijmout z Řecka či Itálie na základě přerozdělovacích kvót schválených EU. Skupina běženců prošla… více

Mobilní web