Gladiolus žádá uznání pohledávky za Sazkou v hodnotě 122 milionů

Společnost Gladiolus, za níž stojí firmy Penta a E-Invest, se u soudu domáhá uznání pohledávky za Sazkou, kterou v insolvečním řízení popřel správce Josef Cupka. Pohledávku v hodnotě zhruba 122 milionů korun Gladiolus získal od společnosti GECO. Další žalobu o určení pravosti pohledávky v hodnotě asi 37 milionů korun podala samotná GECO, vyplývá z informací insolvenčního rejstříku.

ilustrační foto
3.1.2012 14:40   |  

Firma Gladiolus v žalobě uvádí, že insolvenční správce na zvláštním přezkumném jednání v listopadu pohledávku popřel, aniž by uvedl jakýkoliv důvod. „Žalobce se stanoviskem žalovaného jako insolvenčního správce nesouhlasí a podává proti insolvenčnímu správci tuto žalobu o určení pravosti,“ uvedl Gladiolus. Původním věřitelem přitom byla společnost GECO, která svou pohledávku firmě v prosinci postoupila.


Čtěte také: Ústavní soud odmítl stížnost na insolvenční řízení se Sazkou


Další pohledávka společnosti GECO dopadla v insolvenčním řízení podobně, podle firmy byla popřena s minimálním zdůvodněním uvedeným pouze v upraveném seznamu přihlášených pohledávek.

K Městskému soudu v Praze se loni v květnu přihlásilo 2075 věřitelů s pohledávkami za téměř 41,1 miliardy korun. Insolvenční správce poté popřel pohledávky za 17,154 miliardy korun a jako nesporné uznal pohledávky za zhruba 15 miliard korun.

Sazku, která se loni dostala do insolvence a následně do konkurzu, od listopadu vlastní Sázková kancelář vlastněná PPF a KKCG. Ty patří mezi největší věřitele Sazky. Ve výběrovém řízení ji získaly za 3,81 miliardy korun. Cupka nyní připravuje vypořádání s věřiteli Sazky.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí Fotogalerie

Kandidátů na nového lídra toryů je zhruba pět. Borisi Johnsonovi, který vedl kampaň za odchod Británie z EU, může při konečném rozhodování uškodit právě jeho nekompromisní kritika… více

Komerční prezentace
Mobilní web