Goldman Sachs chce prodat poloviční podíl v americkém seriálu Kriminálka

Investičně bankovní společnost Goldman Sachs hodlá prodat svůj poloviční podíl v jednom z nejsledovanějších amerických televizních seriálů CSI, známého v Česku pod jménem Kriminálka, a to ve všech třech sériích – Las Vegas, Miami a New York. Za svůj podíl by mohla získat až půl miliardy dolarů (odhadem asi 12,5 miliardy korun), uvedl magazín Variety na základě zdrojů z filmového průmyslu.

 Ze seriálu Kriminálka, ilustrační foto
29.11.2012 14:24   |  

Samotná banka to ale odmítla komentovat. Druhou polovinu v projektu vlastní televizní společnost CBS, podle Variety se ale neočekává, že bude mezi uchazeči o podíl Goldman Sachs.

Goldman Sachs získala podíl v seriálu před pěti lety, když ve spolupráci s CanWest Global Communications zakoupila koproducenta seriálu, kanadskou firmu Alliance Atlantis. Banka poté získala práva k televizní knihovně firmy, v níž měl seriál CSI daleko největší hodnotu.

Velká sledovanost

Knihovna nyní obsahuje pro tři sesterské seriály více než šest stovek epizod. První sérii CSI odvysílala CBS v roce 2000 a dosud se dočkala 13 řad, přičemž každý dosud odvysílaný díl zhlédlo ve Spojených státech v průměru několik desítek milionů diváků. O dva roky později na obrazovky zamířila sesterská Kriminálka Miami a o další dva roky pak Kriminálka New York.

Všechny tři seriály byly pro majitele práv vysoce ziskové, mimo jiné i kvůli prodejům vysílacích práv do řady zahraničních zemí po celém světě včetně České republiky, kde seriály vysílá Nova ze skupiny CME. Další příjmy majitelům práv plynuly z digitálních licencí pro internetové půjčovny jako například Netflix či Hulu.

Goldman Sachs tak v poslední době snižuje svůj podíl svého portfolia týkající se zábavy. V současné době banka prodává i knihovnu filmového studia Weinstein Co., nad kterou banka převzala kontrolu před dvěma lety jako součást restrukturalizace zadluženého studia.


Čtěte také: Režisér Sam Mendes se prý chystá na dalšího Bonda


Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web