Goldman Sachs opouštějí naděje

Od prvního pracovního pohovoru v roce 1998 trvalo Ashokovi Varadhanovi pouhé čtyři roky, než se stal ve 29 letech partnerem legendární investiční banky Goldman Sachs. Nyní patří s platem vysoko převyšujícím deset milionů dolarů ročně k nejlépe placeným manažerům ústavu a je součástí nejužšího vedení banky. Goldman Sachs přesto nemá jeho přízeň vůbec jistou. Řada jeho kolegů s podobným profesním profilem totiž při cestách za růžovějšími zítřky rychle balí kufry a odchází z bankovnictví.

 Centrála Goldman Sachs v New Yorku,
12.2.2014 10:13   |  

Zatím posledním z nich je Leland Lim, doposud řídící obchodování v asijsko-pacifické oblasti. Teprve sedmatřicetiletý trader odešel v lednu od Goldmanů po dvaceti letech kariéry, aby založil svůj hedgeový fond. Je jedním z mladých dravců, kterým začíná být bankovní prostředí příliš omezené.

Na pilu totiž stále více tlačí regulace a nedovoluje obchodníkům pouštět se do riskantních, zato ale potenciálně nejvýnosnějších obchodů. „Řada obchodníků si raději založí vlastní hedgeový fond a spravuje peníze třetích stran, než by obchodovali s penězi své banky v úzkých mantinelech zpolitizované regulace,“ uvádí Peter Douglas ze singapurské pobočky obchodníka s akciemi GFIA.

Regulace spustila v Goldman Sachs takřka obchodnický exodus. Únorovými uprchlíky jsou šéf obchodů pro Evropu a rozvíjející se trhy Umberto Paloma a expert na obchody s dolarovými swapy Jonathan Tipermas. Cílovou stanicí obou bývalých bankéřů se stane hedgeový fond Citadel. Ten je znám tím, že své řady klíčových zaměstnanců s oblibou posiluje o bývalé bankéře. Vděčnou personální zásobárnou fondu se tak po roce 2008 stali zběhlí obchodníci z JP Morgan, Bank of America, ale například také švýcarské Credit Suisse.


Čtěte také:

Slabé příjmy z dluhopisů srazily Goldman Sachs zisky o více než 20 procent

Goldman Sachs vozí hliník na okružní jízdy. Zdražila tím i Coca Colu

Autor: Jaroslav Bukovský

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web