Hokejové kluby nabídly permanentky na splátky

31.5.2011 6:53   |  

Po obligátních automobilech, ledničkách a ještě ne zcela zažitých dovolených objevily splátkové společnosti další pole působnosti. Firma Home Credit ze skupiny PPF začala nabízet ve spolupráci s vybranými hokejovými kluby permanentní vstupenky na splátky.

„Je to věc, kterou jsme nyní spustili, zatím spolupracujeme s Českými Budějovicemi, Plzní, Libercem a pražskou Slávií,“ řekla mluvčí Home Creditu Eva Řimnáčová. „Nečekáme od toho miliony smluv, potenciál rozhodně není jako třeba u elektrospotřebičů, ale je to podle nás zajímavá doplňková služba,“ dodala.

Na stránkách českobudějovického hokejového klubu jsou popsány dvě varianty splácení. Při zaplacení deseti procent z ceny vstupenky na celou sezonu a následném desetiměsíčním splácení činí ukazatel RPSN 26,3 procenta.


Čtěte také: Home Creditu loni výrazně vzrostl zisk


Při nulové akontaci a splátkách 11 až 25 měsíců je RPSN 23,6 až 24 procent.„Bereme to jako bonus pro fanoušky, aby si permanentky mohli dovolit například i studenti,“ uvedl mluvčí Bílých tygrů Liberec Jan Rachota. Severočeský klub prý zkoušel splátkový prodej už před lety, ale nakonec od něho upustil. Podle Rachoty je nyní vzhledem k ekonomické situaci ve státě k jeho zavedení vhodnější doba.

„Je to normální obchodní nabídka, na kterou se nelze a priori dívat skrz prsty. Obecně by si ale lidé měli uvědomit, co si mohou dovolit, a co už ne,“ soudí Martin Kovalčík z organizace Člověk v tísni.
Cena permanentek v Českých Budějovicích k sezení na celou hokejovou sezonu činí 5300 až 6700 korun. Liberec je levnější. Permanentka na hokejovou sezonu tam přijde na 3300 až 4700 korun.

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web