Hollande a Merkelová: Je jen na Řecku zda zůstane v eurozóně

Francie a Německo daly osud eura Řecka do jeho vlastních rukou. Kancléřka Angela Merkelová a prezident François Hollande společně zdůraznili, že Řecko musí plnit závazky reforem, jinak nemůže očekávat zmírnění v otázce termínů plnění rozpočtových cílů.

 Angela Merkelová, François Hollande
23.8.2012 21:31   |  

„Chceme aby bylo Řecko v eurozóně. Je to přání, které máme od počátku této krize. Je na Řecích, aby se snažili dělat všechno, co je nezbytné k dosažení tohoto cíle,“ řekl Hollande s Merkelovou po boku.


Více čtěte: Samaras: Odchod Řecka z eurozóny může vyvolat dominový efekt


Merkelová zdůraznila klíčový význam reforem v Řecku. „Budeme povzbuzovat Řecko k pokračování na cestě reforen,“ řekla kancléřka ještě před pracovní večeří s Hollandem. Dodala, že další rozhodnutí ohledně Řecka budou záviset na obsahu zprávy, kterou v září předloží „trojka“ zástupců Evropské komise, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu.


Přečtěte si komentář Miroslava Zámečníka: Řecko: Kiss and pay. I promise


Nejvyšší činitelé dvou největších zemí eurozóny se sešli k večernímu rozhovoru, na němž by se měli sjednotit na vzkazu, který vyšlou řeckému premiérovi Antonisu Samarasovi.Hovořili také o návrhu na centralizaci bankovního dohledu v Evropě a o občanské válce v Sýrii.

Oba státníci se podle agentury Reuters snaží napodobit alianci zvanou „Merkozy“, v níž Merkelová sejdnávala jednotný postoj s bývalým francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym. Jednotu Berlína a Paříže narušil letos zvolený Hollande, který nastoupil s heslem ukončit úspory a obnovit vládní podporu ekonomickému růstu, což Německo odmítá.

Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web