Home Credit má za půl roku 6,1 miliardy, o třetinu více

Úvěrová společnost Home Credit v pololetí meziročně zvýšila čistý zisk o třetinu na 235 milionů eur, přibližně 6,1 miliardy. Za nárůstem stojí výsledky společností v Číně a Kazachstánu, které Home Credit konsolidoval do holdingové společnosti.

 Home Credit
11.9.2013 13:36   |  

„Vyplatila se nám strategie expanze na rychle rostoucích rozvíjejících se trzích v Asii a zemích Společenství nezávislých států v první polovině roku 2013. Růst v těchto regionech pomohl kompenzovat dopad slabšího ekonomického prostředí v Rusku,“ uvedl výkonný ředitel skupiny Petr Šmejc.

Provozní výnosy Home Creditu se meziročně zvýšily o 92,3 procenta na 1,3 miliardy eur, asi 33,8 miliardy korun, a to díky růstu úvěrového portfolia v Rusku a dále výsledkům v Číně a Kazachstánu. Čisté úvěrové portfolio se meziročně zvýšilo o 52 procent na 7,4 miliardy eur, asi 192 miliard korun, klientská depozita o 49 procent na 5,9 miliardy euro, zhruba 153 miliard korun.

Home Credit, který patří do skupiny PPF, působí v Česku, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu, Číně či Indii, Indonésii a nyní rozvíjí aktivity na Filipínách. V některých zemích nabízí spotřebitelům vedle úvěrů bankovní služby.


Čtěte také:

Avast, Home Credit, nebo ČSOB? Londýnská burza údajně čeká české IPO

Zisk Home Credit stoupl o více než polovinu

Kellner zkouší nový koncept půjček, Click Credit otestuje na studentech


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Žádný czexit. Česko musí zůstat v EU, míní Sobotka

Žádný czexit. Česko musí zůstat v EU, míní Sobotka

Premiér Bohuslav Sobotka odmítl hlasy, podle nichž by mělo Česko po vzoru Velké Británie vystoupit z Evropské unie. Česká republika je i kvůli hospodářským vztahům zemí, jejíž… více

Komerční prezentace
Mobilní web