Home Credit má za půl roku 6,1 miliardy, o třetinu více

Úvěrová společnost Home Credit v pololetí meziročně zvýšila čistý zisk o třetinu na 235 milionů eur, přibližně 6,1 miliardy. Za nárůstem stojí výsledky společností v Číně a Kazachstánu, které Home Credit konsolidoval do holdingové společnosti.

 Home Credit
11.9.2013 13:36   |  

„Vyplatila se nám strategie expanze na rychle rostoucích rozvíjejících se trzích v Asii a zemích Společenství nezávislých států v první polovině roku 2013. Růst v těchto regionech pomohl kompenzovat dopad slabšího ekonomického prostředí v Rusku,“ uvedl výkonný ředitel skupiny Petr Šmejc.

Provozní výnosy Home Creditu se meziročně zvýšily o 92,3 procenta na 1,3 miliardy eur, asi 33,8 miliardy korun, a to díky růstu úvěrového portfolia v Rusku a dále výsledkům v Číně a Kazachstánu. Čisté úvěrové portfolio se meziročně zvýšilo o 52 procent na 7,4 miliardy eur, asi 192 miliard korun, klientská depozita o 49 procent na 5,9 miliardy euro, zhruba 153 miliard korun.

Home Credit, který patří do skupiny PPF, působí v Česku, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu, Číně či Indii, Indonésii a nyní rozvíjí aktivity na Filipínách. V některých zemích nabízí spotřebitelům vedle úvěrů bankovní služby.


Čtěte také:

Avast, Home Credit, nebo ČSOB? Londýnská burza údajně čeká české IPO

Zisk Home Credit stoupl o více než polovinu

Kellner zkouší nový koncept půjček, Click Credit otestuje na studentech


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web