Společnost Home Credit opouští Ukrajinu, její banku přebírá Platinum Bank

1.2.2011 11:15   |  

Specializovaná retailová banka Platinum Bank získala od společnosti Home Credit B.V. stoprocentní podíl v ukrajinské PJSC "Home Credit Bank". Značka Home Credit tak odchází z ukrajinského trhu. Cena transakce nebyla zveřejněna.

„Tato transakce přináší vzájemně výhodné řešení jak pro naše klienty, tak pro naše akcionáře. Jsem přesvědčen, že rozsáhlejší síť poboček a širší nabídka produktů bude pro klienty Home Creditu přínosem. Home Credit se nadále zaměřuje na budování svého podnikání na trzích střední a východní Evropy, Společenství nezávislých států, Číny a Vietnamu, a je připraven vstoupit na další rozvíjející se trhy na Blízkém východě a jihovýchodní Asii, kde existují příležitosti pro další růst,“ uvedl Alexander Labak, generální ředitel a předseda představenstva skupiny Home Credit.

Platinum Bank nabízí vkladové a úvěrové produkty na Ukrajině od roku 2005 prostřednictvím pobočkové sítě a obchodních míst v prodejnách (POS).

Home Credit B.V. je holdingovou společností pod níž spadají operace Home Creditu v České republice, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu a dosud také na Ukrajině. Společnost je plně pod kontrolou skupiny PPF.

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Veterináři zastavili dvě zásilky dovozových mražených rybích výrobků, obsahovaly více vody, než obsahovat měly. Šlo o 47,5 tuny pangasia z Vietnamu a 8,2 tuny obalovaného filé z… více

Komerční prezentace
Mobilní web