Společnost Home Credit opouští Ukrajinu, její banku přebírá Platinum Bank

1.2.2011 11:15   |  

Specializovaná retailová banka Platinum Bank získala od společnosti Home Credit B.V. stoprocentní podíl v ukrajinské PJSC "Home Credit Bank". Značka Home Credit tak odchází z ukrajinského trhu. Cena transakce nebyla zveřejněna.

„Tato transakce přináší vzájemně výhodné řešení jak pro naše klienty, tak pro naše akcionáře. Jsem přesvědčen, že rozsáhlejší síť poboček a širší nabídka produktů bude pro klienty Home Creditu přínosem. Home Credit se nadále zaměřuje na budování svého podnikání na trzích střední a východní Evropy, Společenství nezávislých států, Číny a Vietnamu, a je připraven vstoupit na další rozvíjející se trhy na Blízkém východě a jihovýchodní Asii, kde existují příležitosti pro další růst,“ uvedl Alexander Labak, generální ředitel a předseda představenstva skupiny Home Credit.

Platinum Bank nabízí vkladové a úvěrové produkty na Ukrajině od roku 2005 prostřednictvím pobočkové sítě a obchodních míst v prodejnách (POS).

Home Credit B.V. je holdingovou společností pod níž spadají operace Home Creditu v České republice, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu a dosud také na Ukrajině. Společnost je plně pod kontrolou skupiny PPF.

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

EU prodloužila protiruské sankce, nejméně do ledna 2017

EU prodloužila protiruské sankce, nejméně do ledna 2017 aktualizováno

Evropská unie prodloužila hospodářské sankce vůči Rusku do konce ledna 2017. Hospodářská opatření, omezující především ruský přístup na finanční trhy a zakazující export určitých… více

Komerční prezentace
Mobilní web