Home Credit v prvním čtvrtletí snížil ztrátu na 57 milionů eur

Skupina Home Credit snížila v prvním čtvrtletí ztrátu meziročně o osm procent na 57 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 1,5 miliardy korun. Na firmu stále doléhá situace v Rusku, kde společnost působí, pomáhá jí ale rozjezd aktivit v Asii. Firma je součástí skupiny PPF a poskytuje spotřebitelské úvěry ve střední a východní Evropě a Asii.

 Home Credit
11.6.2015 8:51   |  

Skupina působící na deseti trzích poskytla v prvním čtvrtletí úvěry za 1,125 miliardy eur (přes 30 miliard korun), což bylo zhruba o třetinu méně než před rokem. Pokles způsobilo snížení objemu úvěrů vydaných klientům v Rusku. Podíl Ruska na nově poskytnutých úvěrech je zhruba třetinový, zatímco před rokem byl dvoutřetinový. Podíl dlouhodobě cíleně klesá s tím, jak skupina rozšiřuje své podnikání v Asii. Například v Číně skupina prodala téměř třikrát více úvěrů než před rokem, v Indii prodej zdvojnásobila. V obou těchto zemích hodlá pokračovat v masívní expanzi.

„Nadále investujeme do rozvoje našich nejnovějších trhů, jakými jsou Indie, Indonésie a Filipíny. Všechny tyto trhy zahájily letošní rok silným růstem jak z hlediska počtu klientů, tak poskytnutých úvěrů,“ dodal k výsledkům generální ředitel Home Creditu Jiří Šmejc.


Čtěte také: Home Credit loni kvůli Rusku prodělal 1,6 miliardy


Úvěrové portfolio skupiny vzrostlo v prvním čtvrtletí o 145 milionů eur na 5,205 miliardy eur. Podíl nesplácených úvěrů, jejichž plátci jsou se splátkami v prodlení déle než 90 dnů, vzrostl proti konci loňského roku o necelý procentní bod na 16,1 procenta. Vklady klientů vzrostly na 3,432 miliardy eur z 2,9 miliardy na konci roku.

Home Credit
Home Credit, založený v roce 1997 v Česku, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, Společenství nezávislých států a Asii. Působí v Česku, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu, Číně, Indii, Indonésii, Vietnamu a rozvíjí aktivity na Filipínách.
Majoritním vlastníkem (86,6 procenta) je PPF, jedna z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním majitelem PPF je podnikatel Petr Kellner. Minoritním akcionářem Home Creditu (13,4 procenta) je investiční holdingová společnost EMMA OMEGA vlastněná Šmejcem.

Čtěte také:

Podíl Ruska na nových půjčkách Home Creditu se snížil více než o polovinu

Home Credit vymění vrcholné manažery v Rusku a Číně, ve firmě zůstanou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko po zmařeném puči rozpustí prezidentskou stráž. Oznámil to turecký premiér Binali Yildirim, uvedl v noci na dnešek portál BBC. V souvislosti s pokusem o převrat úřady… více

Mobilní web