Home Credit vydá dluhopisy za necelé čtyři miliardy

Společnost Home Credit, která patří do skupiny PPF Petra Kellnera, vydala nové dluhopisy za 3,75 miliardy korun s ročním úrokem 6,25 procenta. Informaci serveru Týden.cz potvrdil mluvčí Home Creditu David Sahula. Emisní podmínky dluhopisů schválila Česká národní banka. Celkový objem emise se může zvýšit až na 5,63 miliardy korun.

 ilustrační foto
26.6.2012 18:00   |  

„Jako každá finanční společnost také Home Credit refinancuje své obchodní aktivity pomocí produktů finančních trhů,“ uvedl Sahula. Nominální hodnota jednoho dluhopisu bude činit tři miliony korun. Datum splatnosti je 22. června 2016, výnosy z úroků budou vlastníkům dluhopisů připisovány 22. června každého roku.


Čtěte také:

Home Creditu v Evropě vzrostl zisk o polovinu

Rošády v PPF: Šmejc prodává podíl, Kellner bude mít přes 99 procent


Skupina PPF je investiční a finanční skupina, která působí ve střední a východní Evropě. Podniká v bankovnictví, pojišťovnictví, energetice či těžbě nerostů a zemědělství. Home Credit poskytuje drobné úvěry. Vedle Česka působí třeba v Rusku a Číně a dalších asijských zemích.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web