Home Creditu loni výrazně vzrostl zisk

7.4.2011 17:14   |  

Skupině Home Credit, která poskytuje spotřebitelské financování v Česku, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku a v Kazachstánu, stoupl loni podle mezinárodních účetních standardů čistý zisk meziročně o 331 procent na 234 milionů eur, přepočtu zhruba 5,8 miliardy korun.

Objem čistého úvěrového portfolia stoupl meziročně o 29,4 procenta na 2,177 miliardy eur, v přepočtu 54,5 miliardy korun. Firma oznámila, že v uplynulém roce dosáhla historicky nejvyššího čistého zisku.

Úvěrové portfolio holdingu, který patří do skupiny PPF, se podle generálního ředitele skupiny Alexandra Labaka teď vrací na předkrizovou úroveň. „Na vybraných trzích dochází k rychlé transformaci Home Creditu na plnohodnotnou retailovou banku, o čemž svědčí fakt, že vklady klientů nyní představují více než čtvrtinu celkových závazků holdingu. V roce 2011 se soustředíme na další organický růst v oblasti retailového bankovnictví, a to zejména v Rusku a Bělorusku,“ uvedl Labak.

Kvalita úvěrového portfolia holdingu se v roce 2010 zvýšila díky včasným opatřením pro omezení rizika. Výsledkem byl pokles podílu špatných úvěrů na 5,8 procenta hrubého zůstatku úvěrů. Špatné úvěry byly navíc dostatečně kryté opravnými položkami do 67,7 procenta.

Autor: dna

Komentáře

Čtěte také

Mondelez v Česku odepsal 636 milionů, vyčlenil kávový byznys

Mondelez v Česku odepsal 636 milionů, vyčlenil kávový byznys

Společnost Mondelez ČR, která vyrábí cukrovinky Opavia či sušenky Bebe, snížila základní jmění o 636 milionů na necelých 130 milionů, tedy o 83 procent. Peníze si nestáhla… více

Komerční prezentace
Mobilní web