Home Creditu v Evropě vzrostl zisk o polovinu

31.5.2012 17:43   |  

Čistý zisk Home Creditu v Evropě se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 46,2 procenta na 81,9 milionu eur, tedy asi 2,1 miliardy korun. Vzrostl také objem poskytnutých úvěrů, v prvním kvartále se ve srovnání se stejným obdobím minulého roku zvýšil o 62,2 procenta na 1,2 miliardy eur, neboli přibližně 30,1 miliardy korun.

Podíl nesplácených úvěrů se podle firemního manažera komunikace Davida Sahuly oproti loňskému prvnímu čtvrtletí snížil z 10,2 procenta na 8,5 procenta.

Sahula uvedl, že do Home Creditu v Evropě - holdingu Home Credit B.V. patří operace Home Creditu v České republice, na Slovensku, v Rusku a Bělorusku. Výsledky tedy nezahrnují údaje za Čínu, Vietnam a Indii, které se konsolidují do jiných holdingových společností. Nezahrnují ani výsledky za Kazachstán, kde drží Home Credit B.V. minoritní podíl. Skupina je součástí skupiny PPF Group, což je jedna z největších finančních a investičních skupin ve střední a východní Evropě. Jejím hlavním akcionářem je Petr Kellner.


Také čtěte: Rošády v PPF: Šmejc prodává podíl, Kellner bude mít přes 99 procent


Pro Home Credit v Evropě pracuje podle Sahuly 22 800 zaměstnanců, kteří poskytují služby prostřednictvím 73.000 obchodních míst. Z toho je 1457 vlastních poboček - přičemž za poslední rok se jejich počet zvýšil o 1124.

Autor: nos

Komentáře

Čtěte také

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Počet odhalených pojistných podvodů se od roku 2010 ztrojnásobil, loni přesahoval 15 a půl tisíce. Vyplývá to z informací poskytnutých projektem Česko v datech. Nedá se ovšem… více

Komerční prezentace
Mobilní web