Home Creditu v Evropě vzrostl zisk o polovinu

31.5.2012 17:43   |  

Čistý zisk Home Creditu v Evropě se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 46,2 procenta na 81,9 milionu eur, tedy asi 2,1 miliardy korun. Vzrostl také objem poskytnutých úvěrů, v prvním kvartále se ve srovnání se stejným obdobím minulého roku zvýšil o 62,2 procenta na 1,2 miliardy eur, neboli přibližně 30,1 miliardy korun.

Podíl nesplácených úvěrů se podle firemního manažera komunikace Davida Sahuly oproti loňskému prvnímu čtvrtletí snížil z 10,2 procenta na 8,5 procenta.

Sahula uvedl, že do Home Creditu v Evropě - holdingu Home Credit B.V. patří operace Home Creditu v České republice, na Slovensku, v Rusku a Bělorusku. Výsledky tedy nezahrnují údaje za Čínu, Vietnam a Indii, které se konsolidují do jiných holdingových společností. Nezahrnují ani výsledky za Kazachstán, kde drží Home Credit B.V. minoritní podíl. Skupina je součástí skupiny PPF Group, což je jedna z největších finančních a investičních skupin ve střední a východní Evropě. Jejím hlavním akcionářem je Petr Kellner.


Také čtěte: Rošády v PPF: Šmejc prodává podíl, Kellner bude mít přes 99 procent


Pro Home Credit v Evropě pracuje podle Sahuly 22 800 zaměstnanců, kteří poskytují služby prostřednictvím 73.000 obchodních míst. Z toho je 1457 vlastních poboček - přičemž za poslední rok se jejich počet zvýšil o 1124.

Autor: nos

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web