Hrubý zisk VIG loni v Česku stoupl o 36 procent

31.3.2011 10:12   |  

aktualizováno Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) loni zvýšila hrubý zisk o 15 procent na 507,8 milionu eur (12,5 miliardy korun). V České republice stoupl její hrubý zisk dokonce o 36 procent na 167,3 milionu eur (přes čtyři miliardy korun). "Výsledky jsou v souladu s předběžnými výsledky, které skupina zveřejnila 25. ledna. Hodnotíme je tedy neutrálně a nečekáme na ně výraznější reakci," uvedl analytik Patria Finance Tomáš Sýkora.

„V roce 2010 se skupině VIG podařilo překonat plánované cíle. Výrazného zvýšení zisku na téměř 508 milionů eur jsme dosáhli i přes značnou zátěž způsobenou přírodními katastrofami,“ uvedl Günter Geyer, generální ředitel VIG.

„Zvláštní důraz klademe na vývoj na našich klíčových trzích na Slovensku a v České republice, což významně přispívá ke zvyšování zisku. To nám také umožňuje navrhnout zvýšení dividendy na 1 euro na akcii, dodal.

Finanční výsledek dosáhl 1,1 milonu eur, což je zhruba dvacetiprocentní meziroční nárůst, díky zlepšeným podmínkám na finančních trzích,“ komentuje výsledky VIG Sýkora.

Včera VIG oznámila, že prodá menšinové podíly, které drží v ruských pojišťovnách (25 procent v MSK-Life, 5 procent v SG MSK a 15 procent v SoVita). Bližší podrobnosti o transakci nebyly zveřejněny. „Velikost transakce by neměla být pro společnost příliš významná a VIG nikdy nezmiňovala, že by chtěla své aktivity v Rusku dále rozvíjet,“ uvedl Milan Vaníček, hlavní analytik společnosti Atlantik FT.

Skupinu VIG v České republice zastupují Kooperativa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Pojišťovna České spořitelny a VIG Re. S akciemi VIG se obchoduje na pražské burze.


Vývoj akcií VIG online sledujte ZDE

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web