HSBC odkládá přesun do Asie, vede si dobře i ve stínu skandálu

Největší evropská banka HSBC překvapila výsledky za třetí čtvrtletí. Zisk meziročně vzrostl o třetinu na 6,1 miliardy dolarů. Bance se povedlo snížit náklady a výdaje na soudní spory rychleji, než jí klesaly výnosy. Provozní náklady klesly o 19, zatímco tržby jen o 4,4 procenta.

 HSBC (ilustrační foto)
3.11.2015 8:33   |  

Ozvěny vysokých nákladů soudních sporů ale neutichají. Blíží se začátek procesu s někdejším zaměstnancem švýcarské větve bankovní skupiny HSBC Hervém Falcianim, který v roce 2008 vynesl citlivé údaje o kontech klientů. Aféra odstartovala skandál týkající se krácení daní.

Banka, která většinu zisku generuje v Asii, již několik let zvažuje přesun centrály z Londýna. Z britské metropole ji prý vyhánějí rostoucí daně a přísná regulace. „Představenstvo si vyžádalo další informace, více bude zveřejněno začátkem roku 2016,“ uvedla banka. Původně se měla ke stěhování vyjádřit do konce tohoto roku.

I bez stěhování centrály je Asie pro banku regionem budoucnosti. Jen v regionu delty Perlové řeky chce během tří let vytvořit čtyři tisíce nových pracovních míst. Zisk banky v Asii za poslední tři měsíce přitom vzrostl jen o dvě procenta na 3,5 miliardy dolarů.


Čtěte také:

HSBC pomohla k nárůstu zisku o desetinu Asie. Brazilské divize se zbaví

Finanční úřady zkoumají data Čechů s účty v HSBC

Zdeněk Pečený Autor: Zdeněk Pečený redaktor E15

Komentáře

Čtěte také

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Veterináři zastavili dvě zásilky dovozových mražených rybích výrobků, obsahovaly více vody, než obsahovat měly. Šlo o 47,5 tuny pangasia z Vietnamu a 8,2 tuny obalovaného filé z… více

Komerční prezentace
Mobilní web