HSBC oproti loňskému prvnímu pololetí zdvojnásobila čistý zisk

2.8.2010 11:22   |  

Čistý zisk největší evropské banky - HSBC - se za první pololetí 2010 oproti loňsku zdvojnásobil. Podle rozboru dat bance nejvíce pomohlo snížení objemu rezerv na nedobytné pohledávky, především v severoamerické divizi.

Zisk před zdaněním HSBC vzrostl na 11,1 miliardy dolarů z pěti miliard dolarů v prvním pololetí 2009 a výrazně překonal odhady analytiků, kteří čekali zisk jen 9,1 miliardy dolarů. Analytici příznivě hodnotí snížení objemu rezerv na nedobytné pohledávky a přísná úsporná opatření. Ta vedla například k uzavření poboček nejen v ČR, ale i například sítě amerických poboček spotřebního financování.

Hrubý zisk divize HSBC v severní Americe tak nakonec ukázal hodnotu 492 milionů dolarů, ve srovnání se ztrátou 3,7 miliardy dolarů před rokem. Tomu odpovídá i snížení nutných rezerv na špatné úvěry, které spadly na 4,6 miliardy dolarů z loňských 8,5 miliardy dolarů. „Poplatky za špatné úvěry jsou na nejnižší úrovni od začátku finanční krize,“ řekl výkonný ředitel Michael Geoghegan.

Britské bance se dařilo v Asii. Zisk v Hong Kongu a Tichomoří vzrostl oproti loňskému roku o 30 procent na 5,86 miliardy dolarů, zatímco izisk nvestičního bankovnictví se snížil o 11 procent na 5,63 miliardy dolarů.


Sledujte zahraniční akcie online na E15.

Autor: pda

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web