HSBC pomohla k nárůstu zisku o desetinu Asie. Brazilské divize se zbaví

Globální bankovní skupina HSBC Holdings v prvním pololetí zvýšila zisk o deset procent na 13,6 miliardy dolarů (335,3 miliardy korun). K nečekaně lepšímu výsledku jí pomohl solidní výkon v Asii. Skupina, která se snaží prodat méně výkonné aktivity, zároveň oznámila prodej své brazilské divize. Za 17,6 miliardy realů (téměř 129 miliard korun) ji kupuje brazilský ústav Banco Bradesco.

 Sídlo HSBC v Londýně
3.8.2015 8:56   |  

Analytici v anketě uskutečněné samotnou bankou v průměru očekávali, že zisk před zdaněním za prvních šest měsíců roku dosáhne 12,5 miliardy dolarů. Loni ve stejném období měla HSBC zisk 12,3 miliardy dolarů. K lepšímu výsledku letos přispěl zájem o akcie mezi individuálními investory v Hongkongu v době, kdy posilovaly čínské trhy.

HSBC působí v 70 zemích a má zhruba 51 milionů zákazníků. Skupině, která vzhledem ke zpomalování růstu svých aktivit v Evropě či v USA nyní spoléhá především na vývoj v Hongkongu, prospěl právě vzestup čínských akciových trhů.

Příklon k Asii

Nedávný prudký propad čínských akcií by pro ni mohl znamenat temnější vyhlídky na druhé pololetí, pokud investoři omezí nákupy akcií a souvisejících investičních produktů, uvedli analytici.

Společnost v červnu oznámila, že po celém světě zruší skoro 50 tisíc pracovních míst, což je téměř 20 procent celkové pracovní síly. Zároveň tehdy mimo jiné uvedla, že zjednoduší činnost a zaměří se na rychle rostoucí ekonomiky v Asii.


Čtěte také: Finanční úřady zkoumají data Čechů s účty v HSBC

Bankám se v Česku daří: letos zatím vydělaly skoro 37 miliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů (31 miliard korun) a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost… více

Mobilní web