HSBC pomohla k nárůstu zisku o desetinu Asie. Brazilské divize se zbaví

Globální bankovní skupina HSBC Holdings v prvním pololetí zvýšila zisk o deset procent na 13,6 miliardy dolarů (335,3 miliardy korun). K nečekaně lepšímu výsledku jí pomohl solidní výkon v Asii. Skupina, která se snaží prodat méně výkonné aktivity, zároveň oznámila prodej své brazilské divize. Za 17,6 miliardy realů (téměř 129 miliard korun) ji kupuje brazilský ústav Banco Bradesco.

 Sídlo HSBC v Londýně
3.8.2015 8:56   |  

Analytici v anketě uskutečněné samotnou bankou v průměru očekávali, že zisk před zdaněním za prvních šest měsíců roku dosáhne 12,5 miliardy dolarů. Loni ve stejném období měla HSBC zisk 12,3 miliardy dolarů. K lepšímu výsledku letos přispěl zájem o akcie mezi individuálními investory v Hongkongu v době, kdy posilovaly čínské trhy.

HSBC působí v 70 zemích a má zhruba 51 milionů zákazníků. Skupině, která vzhledem ke zpomalování růstu svých aktivit v Evropě či v USA nyní spoléhá především na vývoj v Hongkongu, prospěl právě vzestup čínských akciových trhů.

Příklon k Asii

Nedávný prudký propad čínských akcií by pro ni mohl znamenat temnější vyhlídky na druhé pololetí, pokud investoři omezí nákupy akcií a souvisejících investičních produktů, uvedli analytici.

Společnost v červnu oznámila, že po celém světě zruší skoro 50 tisíc pracovních míst, což je téměř 20 procent celkové pracovní síly. Zároveň tehdy mimo jiné uvedla, že zjednoduší činnost a zaměří se na rychle rostoucí ekonomiky v Asii.


Čtěte také: Finanční úřady zkoumají data Čechů s účty v HSBC

Bankám se v Česku daří: letos zatím vydělaly skoro 37 miliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Severnímu Irsku se z EU nechce. Připojení k republice připouští i Dublin

Severnímu Irsku se z EU nechce. Připojení k republice připouští i Dublin

Nejen představitelé Skotska, ale i politici v Ulsteru hledají cestu ze složité situace, kterou regionu přineslo referendum o vystoupení Británie z Evropské unie. V Severním Irsku… více

Mobilní web