Hugh Hendry: Přehnaně pesimistický portfoliomanažer nebo realista?

22.7.2010 9:31   |  

Dny eura jsou sečteny, přehřátý čínský ekonomický růst brzy skončí krizí, a kdyby se dal shortovat americký prezident Obama, tak bych do toho určitě šel, říká velmi svérázný kontrarián, rodilý Skot a úspěšný portfoliomanažer hedgeového fondu Eclectita Hugh Hendry.

Hendryho hedgeový fond se řadí mezi tzv. makrofondy, které mají blízko například k fondu George Sorose Quantum. Stejně jako Soros sází na makroekonomické události a nefandí rychloobrátkovému počítačovému obchodování, které převažuje u podobných fondů na Wall Street.

„Hugh patří do staré školy hedgových manažerů ze 70. a 80. let,“ připomíná Steven Drobny, zakladatel poradenské společnosti Drobny Global Advisors.

Hendry narozdíl od většiny portfoliomanažerů hedgeových fondů rád prezentuje své neotřelé názory. Má proto řadu fanoušků i odpůrců.

Nedávno se „mediálně proslavil“ v britské televizi svými výpady proti držiteli Nobelovy ceny J. Stiglitzovi. V diskusi na téma budoucnosti eura Hendry na Stiglitze například zahoukal: „Haló, můžu vám něco říct o reálném světě?!“ Video, kde se Hendry také naváží do respektovaného ekonomického komentátora J. Sachse, je dnes populární na YouTube.

Hendry je v debatách schopen bez ztráty kytičky čelit obhájcům současného ekonomického zřízení. Je považován za přehnaně pesimistického člověka. Největší starosti mu dělá Čína. Podobně jako jeho kolega a velký hedgeový hráč James Chanos si myslí, že čínské dny extrémního růstu brzy skončí.


Pokračování článku si přečtěte zde: investicniweb.cz

Autor: investicniweb.cz

Komentáře

Čtěte také

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci aktualizováno

Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání.… více

Mobilní web