Hugh Hendry: Přehnaně pesimistický portfoliomanažer nebo realista?

22.7.2010 9:31   |  

Dny eura jsou sečteny, přehřátý čínský ekonomický růst brzy skončí krizí, a kdyby se dal shortovat americký prezident Obama, tak bych do toho určitě šel, říká velmi svérázný kontrarián, rodilý Skot a úspěšný portfoliomanažer hedgeového fondu Eclectita Hugh Hendry.

Hendryho hedgeový fond se řadí mezi tzv. makrofondy, které mají blízko například k fondu George Sorose Quantum. Stejně jako Soros sází na makroekonomické události a nefandí rychloobrátkovému počítačovému obchodování, které převažuje u podobných fondů na Wall Street.

„Hugh patří do staré školy hedgových manažerů ze 70. a 80. let,“ připomíná Steven Drobny, zakladatel poradenské společnosti Drobny Global Advisors.

Hendry narozdíl od většiny portfoliomanažerů hedgeových fondů rád prezentuje své neotřelé názory. Má proto řadu fanoušků i odpůrců.

Nedávno se „mediálně proslavil“ v britské televizi svými výpady proti držiteli Nobelovy ceny J. Stiglitzovi. V diskusi na téma budoucnosti eura Hendry na Stiglitze například zahoukal: „Haló, můžu vám něco říct o reálném světě?!“ Video, kde se Hendry také naváží do respektovaného ekonomického komentátora J. Sachse, je dnes populární na YouTube.

Hendry je v debatách schopen bez ztráty kytičky čelit obhájcům současného ekonomického zřízení. Je považován za přehnaně pesimistického člověka. Největší starosti mu dělá Čína. Podobně jako jeho kolega a velký hedgeový hráč James Chanos si myslí, že čínské dny extrémního růstu brzy skončí.


Pokračování článku si přečtěte zde: investicniweb.cz

Autor: investicniweb.cz

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web