Hušák a představenstvo Sazky přijdou zřejmě o část odměn

27.1.2011 20:38   |  

Sedm členů představenstva loterijní firmy Sazka zřejmě přijde podle serveru iDnes.cz o pětinu svých odměn. Navrhli to členové na dnešním jednání jako jeden z úsporných kroků. Na vstupu nového investora se nicméně nedohodli, napsal server.

„Představenstvo si snížilo o dvacet procent své odměny a stejně tak je snížilo předsedovi představenstva a generálnímu řediteli Aleši Hušákovi,“ řekl iDnes.cz Roman Ječmínek, člen představenstva a šéf Autoklubu ČR, který je podle internetových stránek Sazky jejím čtyřprocentním akcionářem.

Návrh na snížení odměn ještě musí schválit valná hromada společnosti. Ta se má sejít v nejbližších týdnech kvůli řešení insolvenčního řízení, které inicioval podnikatel Radovan Vítek. „Že to valná hromada přijme, je nabíledni,“ cituje iDnes.cz Ječmínka.

Návrh na snížení potvrdil i Dnes.cz. mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund, detaily ale neprozradil. „Kolik to je, říci nemohu, u individuálních odměn jsme vázáni mlčenlivostí,“ řekl serveru. I tento krok je podle něj součástí úsporných opatření, která ve společnosti probíhají a v jejichž rámci například byly o 15 procent sníženy i platy managementu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web