Hušák: Jsem pořád ředitelem, dál beru plat, představenstvo funguje

14.6.2011 19:21   |  

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka sice minulý týden odvolal Aleše Hušáka z funkce generálního ředitele Sazky, Hušák však dnes dnes prohlásil, že je stále generálním ředitelem. „Odvolaný nejsem, nic jsem nepodepsal,“ řekl dnes v Rádiu Impuls.

Svoji funkci prý Hušák nevykonává, protože je po dobu konkurzu omezena. „Dál pobírám plat - insolvenční správce mi ho zaplatil,“ řekl Hušák. V této souvislosti uvedl, že insolvenční správce Josef Cupka mu může kdykoliv cokoliv doručit, zatím to však prý neudělal.

V médiích se také v minulých dnech objevily výňatky z Hušákovy pracovní smlouvy, včetně informací o odchodném, na které by měl Hušák nárok, pokud by z firmy odešel. Existenci zlatého padáku však Hušák odmítá.


Čtěte také: Hušák by prý mohl přijít o mzdy z předchozích let


„Informace, které jsou na veřejnosti nejsou úplně pravdivé, nemám žádný zlatý padák. Mám ve své smlouvě konkurenční doložku podle zákona, tak jako to má kdejaký manažer. Konkurenční doložka je na jeden rok. Je tam nějaká mimořádná odměna,“ řekl Impulsu Hušák.

Představenstvo zůstává akceschopné

Hušák také vyvrátil informace o tom, že by zůstal posledním členem představenstva Sazky.

“V představenstvu jsme pořád čtyři. Představenstvo je akceschopné, protože má nadpoloviční většinu členů. Zítra dozorčí rada svolá valnou hromadu k dovolení ostatních členů představenstva,“ uvedl Hušák.

Pozastavil se nad fotografiemi z budovy Sazky, které se objevily v médiích, které měly dokázat vysoký nadstandard výbavy jeho kanceláře. Přístup do budovy Sazky byl prý v době, kdy tam šéfoval on (teď pracuje buď v Bestsportu, který spravuje O2 arénu nebo ve své soukromé kanceláři, pozn. red) z bezpečnostních důvodů střežený mnohem více.

To, že má Hušák v budově Sazky cenné obrazy a grafiky zdůvodnil tím, že se jeho dům někdo pokusil před dvěma lety vykrást. „Proto jsem se s manželkou domluvil a cenné věci přesunul do Sazky, majetek společnosti je však přesně popsán,“ ujišťuje Hušák.


Čtěte také: Královské poměry v Sazce: Audi A8, Bentley, Hummer a milionové odměny


Hušák dál doufá v reorganizaci

Další vývoj situace kolem Sazky vidí Hušák ve dvou variantách. Buď dál poběží konkurz a klíčovou personou bude konkurzní správce, nebo Vrchní soud vyhoví Hušákovu odvolání proti vyhlášení konkurzu. V takovém případě by prý přišla na řadu reorganizace společnosti. Případ by se podle Hušáka vrátil před první přezkumné řízení, byl by určen jeho nový termín a také by proběhla znovu schůze věřitelů.

Rozhodnutí soudu v této věci Hušák očekává v červenci či srpnu.

Kobliha proti milionu. Hušák se sází s Moravcem

Hušák také komentoval dnešní rozhodnutí Ústavního soudu, které obcím umožňuje vyhláškami regulovat výherní automaty.

„Jsem ochoten vsadit koblihu proti milionu, že nedojde ke snížení počtu videoloterijních terminálů, ale k jejich zvýšení. Pojďme si dát tříletou lhůtu od té doby, kdy bude zveřejněn aktuální počet terminálů,“ vyzval Hušák moderátora Václava Moravce.

Podle Hušáka rozhodnutí Ústavního soudu nahrává korupci. „Pomůže tomu, kdo se bude v obci znát se starostou,“ myslí si Hušák.

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web