Hušák neuspěl s námitkou podjatosti soudce v kauze Sazka

20.6.2011 15:33   |  

Bývalý šéf Sazky a dosavadní předseda představenstva této firmy Aleš Hušák neuspěl ve snaze změnit osobu soudce Jaromíra Harmacha, který u Městského soudu v Praze vede insolvenční řízení se Sazkou. Vrchní soud nevyhověl námitkám na Harmachovu údajnou podjatost, které Hušák ještě jako generální ředitel Sazky a její faktický šéf a jeho právní zástupce podali na konci května před začátkem schůze věřitelů loterní firmy.

Na schůzi posléze věřitelé většinou svých hlasů, zejména spojených se skupinami PPF a KKCG, rozhodli o konkurzu Sazky a soudce Harmach jejich rozhodnutí vyhověl.

„Soudce Jaromír Harmach není vyloučen z projednávání a rozhodování věci vedené u Městského soudu v Praze,“ uvedl v usnesení předseda senátu Vrchního soudu v Praze Jiří Kareta. Proti tomuto rozhodnutí není možné dovolání.

Podle Hušáka byly tři důvody k tomu považovat Harmacha za podjatého. První spatřoval v tom, že se až den před konáním schůze věřitelů tehdejší vedení Sazky dozvědělo o průběhu přezkumného jednání a o tom, že nebyla projednána šestimiliardová pohledávka sesterské společnosti Bestsport, neboť se podle dřívějších Hušákových slov na soudě ztratila. Soud to ale odmítl. Pohledávka Bestsportu tak bude projednána až na zvláštním přezkumném jednání.


Čtěte také: Tržby Sazky se prý dostaly na úroveň před konkurzem


Pochybnosti o Harmachově nepodjatosti získal Hušák i proto, že soudce údajně nepředal vrchnímu soudu odvolání Sazky podepsané Hušákem proti předběžnému opatření z počátku května, kterým soud zakázal nakládat tehdejšímu vedení Sazky s majetkem nad 500 tisíc korun. Třetím důvodem pro podání námitky na Harmachovu podjatost bylo, že soud Hušáka opakovaně žádal o to, aby potvrdil pravost svých podpisů na dvou podáních za Sazku. Vrchní soud se ale s těmito důvody neztotožnil.

Po zatím nepravomocném prohlášení konkurzu Sazky převzal dispoziční práva k majetku Sazky a faktické vedení firmy insolvenční správce Josef Cupka, který dal minulý týden Hušákovi výpověď z pozice generálního ředitele Sazky. Hušák ale tvrdí, že výpověď není právoplatná.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web