Hušák: Obvinění o ničení dokumentů v Sazce jsou lži

30.5.2011 13:56   |  

aktualizováno Aleš Hušák, šéf loterijní společnosti Sazka, se dnes ohradil proti výrokům Kamila Zieglera ze společnosti PPF o tom, že by se v Sazce mohly ničit některé dokumenty. Hušák tato tvrzení nazval nehoráznou lží a bude se prý proti nim bránit soudně. Hušák dnes také rozhodnutím soudu o prohlášení konkurzu ztrácí vládu nad Sazkou. Soud rozhodl na základě páteční schůze věřitelů, která dala konkurzu přednost před reorganizací.

„V žádném případě se v Sazce neskartovaly a neskartují žádné materiály. Není pravdou a je absolutním výmyslem, že by se činily jakékoliv kroky ke znemožnění nedělního losování Sportky a Šťastných deset. Nikdy jsem nedělal a nedělám kroky, které by byly v rozporu se zákonem. Sazka do poslední chvíle, do které na ni budu mít vliv, bude fungovat standardně,“ uvedl Hušák.

„Znepokojují nás poslední zprávy o skartaci materiálů, nabídky klíčovým zaměstnancům Sazky ze strany konkurenční Fortuny činěné s vědomím generálního ředitele. Ano, máme také signály o horečné aktivitě v Sazce během víkendu, která mohla vést ke znemožnění nedělního losování Sportky a Šťastných deseti. Ty signály nesvědčí o ničem dobrém,“ řekl deníku Dnes Ziegler. Ten stojí v čele týmu, který má vedení Sazky převzít.


Čtěte také: Boj o Sazku: Penta nabízí dvě miliardy


Sazka je od dnešního dne oficiálně v konkurzu. Hlavní slovo tak nyní má insolvenční správce Josef Cupka s nímž dnes bude jednat věřitelský výbor o zajištění peněz na vyplácení výher a provoz firmy.

„Prohlášením konkurzu přechází na insolvenčního správce oprávnění nakládat majetkovou podstatou, jakož i výkon práv a povinností, které přísluší dlužníku, pokud souvisí s majetkovou podstatou,“ uvedl dnes insolvenční soud. Sazka se může proti jeho rozhodnutí odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci do 15 dnů od doručení usnesení.

To také hodlá Hušák udělat. A žaloby chystá i skupina Penta Investments. Ta chce zároveň nabídnout za převzetí loterijní činnosti Sazky částku převyšující dvě miliardy korun, jak uvedl v nedělních Otázkách Václava Moravce mluvčí skupiny Martin Danko.

Autor: mediafax, čtk, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Do Česka minulý týden přijela skupina osmi uprchlíků, které země musí přijmout z Řecka či Itálie na základě přerozdělovacích kvót schválených EU. Skupina běženců prošla… více

Mobilní web