Hušák: Obvinění o ničení dokumentů v Sazce jsou lži

30.5.2011 13:56   |  

aktualizováno Aleš Hušák, šéf loterijní společnosti Sazka, se dnes ohradil proti výrokům Kamila Zieglera ze společnosti PPF o tom, že by se v Sazce mohly ničit některé dokumenty. Hušák tato tvrzení nazval nehoráznou lží a bude se prý proti nim bránit soudně. Hušák dnes také rozhodnutím soudu o prohlášení konkurzu ztrácí vládu nad Sazkou. Soud rozhodl na základě páteční schůze věřitelů, která dala konkurzu přednost před reorganizací.

„V žádném případě se v Sazce neskartovaly a neskartují žádné materiály. Není pravdou a je absolutním výmyslem, že by se činily jakékoliv kroky ke znemožnění nedělního losování Sportky a Šťastných deset. Nikdy jsem nedělal a nedělám kroky, které by byly v rozporu se zákonem. Sazka do poslední chvíle, do které na ni budu mít vliv, bude fungovat standardně,“ uvedl Hušák.

„Znepokojují nás poslední zprávy o skartaci materiálů, nabídky klíčovým zaměstnancům Sazky ze strany konkurenční Fortuny činěné s vědomím generálního ředitele. Ano, máme také signály o horečné aktivitě v Sazce během víkendu, která mohla vést ke znemožnění nedělního losování Sportky a Šťastných deseti. Ty signály nesvědčí o ničem dobrém,“ řekl deníku Dnes Ziegler. Ten stojí v čele týmu, který má vedení Sazky převzít.


Čtěte také: Boj o Sazku: Penta nabízí dvě miliardy


Sazka je od dnešního dne oficiálně v konkurzu. Hlavní slovo tak nyní má insolvenční správce Josef Cupka s nímž dnes bude jednat věřitelský výbor o zajištění peněz na vyplácení výher a provoz firmy.

„Prohlášením konkurzu přechází na insolvenčního správce oprávnění nakládat majetkovou podstatou, jakož i výkon práv a povinností, které přísluší dlužníku, pokud souvisí s majetkovou podstatou,“ uvedl dnes insolvenční soud. Sazka se může proti jeho rozhodnutí odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci do 15 dnů od doručení usnesení.

To také hodlá Hušák udělat. A žaloby chystá i skupina Penta Investments. Ta chce zároveň nabídnout za převzetí loterijní činnosti Sazky částku převyšující dvě miliardy korun, jak uvedl v nedělních Otázkách Václava Moravce mluvčí skupiny Martin Danko.

Autor: mediafax, čtk, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Řecké jogurty z Česka jsou v ohrožení: proti označení protestují Řekové

Řecké jogurty z Česka jsou v ohrožení: proti označení protestují Řekové

Krabičky s označením „řecký jogurt“ od tuzemských výrobců jsou trnem v oku ministerstvu zemědělství v Athénách. Řekové protestují u Evropské komise kvůli návrhu české vyhlášky,… více

Mobilní web