Hušák podle správce rušil zaměstnancům konkurenční doložky

17.6.2011 11:15   |  

Aleš Hušák ještě jako úřadující ředitel Sazky na poslední chvíli v době kolem prohlášení konkurzu zrušil konkurenční doložku zakazující práci pro konkurenční firmy zhruba dvou desítkám zaměstnanců a členů středního a vyššího managementu. Tvrdí to insolvenční správce Sazky Josef Cupka, který po prohlášení konkurzu na Sazku na konci května převzal vedení firmy místo Hušáka.

„Insolvenční správce má už k dispozici výsledky analýz specialistů z oblasti lidských zdrojů a financí, z nichž vyplývá, že Aleš Hušák na poslední chvíli zrušil zaměstnancům konkurenční doložky a nechal je odejít ze Sazky na dohodu, tak aby mohli zaujmout klíčové pracovní pozice v konkurenční loterijní společnosti Fortuna,“ uvedla dnes mluvčí Sazky a správce Lenka Tichá.

Kromě středního managementu jde v několika případech také o klíčové managery například z oblasti IT či šéfku právního oddělení. „Hušák tím sice neohrozil fungování Sazky, výrazně ale tímto krokem usnadnil konkurenci vstup na loterijní trh,“ podotkla mluvčí.

Cupka musel stopnout vyplácení vysokých odměn

Některým z nich stihla Sazka ještě během jara, ale i v květnu těsně před odchodem vyplatit vysoké milionové odměny. Podle dnešních Hospodářských novin tak například finanční ředitel Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), který je hlavním akcionářem Sazky, Michal Krejcar měl dostat 6. května osm milionů korun za zásluhy při stavbě víceúčelové O2 areny v Praze-Vysočanech. Krejcar stihl z odměny získat 1,9 milionu korun, vyplacení zbytku odměny zastavil insolvenční správce.

Ze Sazky odešlo k 31. květnu 22 lidí, nabídku konkurence podle Tiché využilo 18 bývalých zaměstnanců Sazky, které stihl Hušák včas uvolnit. Většinu z nich až poté co byl vyhlášen konkurz na společnost, dodala.


O odměnách v Sazce více ZDE

Čtěte také o další perspektivě firmy: Sazka láká sázející zpět, spustila kampaň


Hušák byl v době insolvence a úpadku Sazky často obviňován z toho, že svým postupem se podílí na rozjezdu konkurenční číselné loterie Fortuny ze skupiny Penta, to však Hušák striktně odmítal. Fortuna získala licenci od ministerstva financí loni na podzim a svou loterii chce spustit v polovině července.

Penta a také E-Invest byly spojenci Hušáka proti skupinám PPF a KKCG, které jsou největšími věřiteli Sazky. Hušák ale vždy tvrdil, že s Pentou spolupracoval pouze na poskytnutí provozního úvěru, nikoli na startu její nové loterie. Provozní úvěr od Penty a E-Investu ale odmítl právě správce Cupka, který dal společně s věřitelským výborem přednost úvěru od společnosti Moranda ze skupiny PPF.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web