Hušák se odvolal proti konkurzu Sazky

9.6.2011 14:24   |  

Aleš Hušák jako předseda představenstva loterní společnosti Sazka podal odvolání k Vrchnímu soudu v Praze proti zamítnutí reorganizace a prohlášení konkurzu na Sazku. Deníku E15 to sdělil Hušákův mluvčí Jan Tuna. Hušák navrhuje, aby vrchní soud konkurz prohlášený minulé pondělí zrušil a vše vrátil zpět k projednání Městskému soudu v Praze.

„Odvolání bylo podáno prostřednictvím advokátní kanceláře především kvůli zmatečnosti přezkumného jednání, nerespektování účinku popření pohledávek dlužníkem, nepřezkoumání pohledávky Bestsportu a chybnému způsobu hlasování věřitelů,“ uvedl Tuna.

Hušák již dříve uvedl, že konkurz považuje za způsob nepřátelského převzetí ze strany PPF a KKCG, kteří jsou největšími věřiteli Sazky a majiteli většiny Sazkou vydaných dluhopisů, z jejichž prodeje splácela výstavbu vysočanské sportovní areny. KKCG Structured Finance byla také navrhovatelem konkurzu.


Čtěte také: Hušák skončil, odstupné zatím nedostane


Hušák také kritizoval to, že se na pražském městském soudě údajně ztratila šestimiliardová pohledávka sesterské firmy Sazky a provozovatele vysočanské haly, společnosti Bestsport, v níž je Hušák místopředsedou představenstva. Soud tak na přezkumném jednání před dvěma týdny pohledávku nepřezkoumal a stane se tak na zvláštním jednání. Hušák tvrdí, že kdyby byla pohledávka přezkoumána, měl by Bestsport silné hlasovací právo, a mohl tak ovlivnit průběh schůze věřitelů, na níž většina věřitelů nakonec rozhodla o konkurzu Sazky.

„Po té, co jsem zjistil, že se na soudě ztratila pohledávka ve výši šest miliard, mám pochybnosti o objektivitě tohoto řízení,“ řekl Hušák těsně po té, co minulé pondělí věřitelé o konkurzu Sazky rozhodli. Soud pochybení odmítl a navíc tvrdí, že i kdyby byla pohledávka Bestsportu prozkoumána, firma by nemohla hlasovat o konkurzu, neboť její pohledávka byla pouze podmíněná. Bestsport chtěl tehdy kvůli své pohledávce také odročit jednání, ale nebyl úspěšný.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web