Hušák seznámil soud s reorganizačním plánem Sazky

16.5.2011 10:54   |  

Generální ředitel Sazky Aleš Hušák předložil Městskému soudu v Praze reorganizační plán loterijní firmy, která je od konce března v úpadku. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz, kterému to bez bližších podrobností potvrdil mluvčí Sazky Jan Tuna. Podle webu je však nepochybné, že Hušák počítá s tím, že věřitelé odepíší jistou část hodnoty svých pohledávek. Dnes se také konala mimořádná valná hromada Sazky, svolaná na základě žádosti akcionáře loterijní firmy, České obce sokolské.

Akcionáři na ní odvolali z funkce člena dozorčí rady Jana Ulrycha, který dříve sám rezignoval, a vzali na vědomí odstoupení zástupce sokolů Jaroslava Bernarda z funkce člena představenstva společnosti. Valná hromada zároveň nezvolila Petra Bernátka členem představenstva, uvedl mluvčí Sazky Jan Tuna. Bernátek byl kandidátem právě za sokoly. „ČSTV jako majoritní akcionář čeká na výsledky sobotního volebního zasedání výboru České obce sokolské, které si zvolí nové vedení,“ uvedl k tomu předseda ČSTV Pavel Kořan.

Bernátek měl již před deset dny nahradit ve vedení spřízněné společnosti Bestsport místopředsedu představenstva Bestsportu Aleše Hušáka, který stojí v čele Sazky. Hušáka a celé představenstvo tehdy údajně odvolala valná hromada Bestsportu, mluvčí Bestsportu, kterým je stejně jako u Sazky Jan Tuna, to ale popřel s tím, že se valná hromada vůbec neuskutečnila. Která z protistran měla pravdu, tak zřejmě rozhodne až soud.


Čtěte také: Fortuna může díky potížím Sazky získat až 70 procent sázkařského trhu


Investiční skupina Penta, tedy možný investor, ke kterému se kloní i Hušák, minulý týden uvedla, že by podle ní měli věřitelé odepsat zhruba 60 procent z nominální hodnoty dluhů, jež Sazka udělala. Hušák už dříve řekl, že na reorganizačním plánu s Pentou nespolupracuje, že ho připravuje sám.

Sazka je v úpadku kvůli problémům se splácením výstavby O2 areny. Městský soud v Praze zaevidoval 2075 věřitelů s pohledávkami za 41,1 miliardy korun. Insolvenční správce Josef Cupka následně popřel pohledávky za loterijní společností Sazka ve výši 17,154 miliardy korun a jako nesporné uznal pohledávky za zhruba 15 miliard korun. Zbylé pohledávky za 9,273 miliardy korun zůstávají zatím nedořešené.

Ministerstvo financí počátkem minulého týdne dočasně a zatím nepravomocně pozastavilo Sazce licenci na provozování číselných loterií kvůli tomu, že Sazka nevyplatila včas výhru ve Sportce za více než 103 milionů korun. Výhru však Sazka podle mluvčího Tuny postupně splácí. Proti pozastavení licence se Sazka odvolá, zatím tak příjem sázenek zastavit nemusí.

Autor: čtk, duk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web