Hypoteční banka zvýšila zisk. Tržní podíl jí ale klesl

Prahal Největší poskytovatel hypotečních úvěrů na českém trhu loni mírně zvýšil zisk po zdanění na 2,858 miliardy korun. V rozhovoru pro deník E15 to uvedl generální ředitel Hypoteční banky (HB) Jan Sadil.

 Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky
24.3.2014 6:42   |  

Tlak na marže u HB však ukazuje, že zisk roste o poznání pomaleji než objem poskytnutých hypoték. Růst poskytnutých úvěrů o 12 procent se přetavil pouze v 2,3procentní růst zisku. Sadil navíc řekl, že rekordní rok nebude snadné zopakovat.

HB předloni poskytla 30 procent všech hypoték na trhu a v roce 2012 vydělala 2,795 miliardy korun. Loni však její tržní podíl na nově prodaných úvěrech klesl na 28 procent, když v roce 2013 prodala meziročně jen o 12 procent hypoték více, zatímco celý trh rostl dvakrát rychleji.

Loni banky celkem poskytly hypoteční úvěry za téměř 150 miliard korun. Bankovní sektor loni podle dat ČNB vydělal 61,15 miliardy.


Čtěte také:

Bankám končí žně, roky velkých zisků jsou zřejmě pryč

Banky loni daly úvěry za 2,5 bilionu, rostly hlavně hypotéky

Bankovní unie přijde české dcery na stamiliony

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web