ING Bank loni zvýšila čistý zisk o 289 procent

20.4.2010 12:41   |  

Tuzemská ING Bank loni zvýšila čistý zisk o 289 procent na 925 milionů korun. Oznámil to ředitel ING Bank ČR Rolf-Jan Zweep. Po započtení negativního přehodnocení dluhopisových portfolií banky podle Zweepa vzrostl čistý zisk meziročně o 86 procent na 815 milionů korun.

„Rok 2009 byl pro bankovní trh specifický. ING Group celkově prošla restrukturalizací, která vedla k řízenému snížení aktiv, rizika i nákladů. Aktivity banky v rámci ČR byly zasaženy pouze v omezené míře,“ uvedl Zweep.

Celkové příjmy banky loni stouply o 87 procent na 2,1 miliardy korun. Zisk před opravnými položkami a rezervami loni stoupl o 253 procent na 1,22 miliardy korun. Provozní náklady se bance loni zvýšily o 13 procent na 881 milionů korun. Objem vkladů na ING Kontu se meziročně zvedl o 30 procent na 60 miliard korun.

ING Bank N.V., která pro aktivity firemního bankovnictví v tuzemsku používá obchodní název ING Commercial Banking, je součástí skupiny ING Group. Ta v tuzemsku sdružuje společnosti jako ING Pojišťovna, ING Penzijní fond, ING Invest Management nebo ING Real Estate.

ING Bank N.V. byla v České republice založena v roce 1992 jako organizační složka ING Bank N.V. Amsterdam.


Čtěte také: ING Bank loni zvýšila čistý zisk o 289 procent

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web