ING Bank loni zvýšila čistý zisk o 289 procent

20.4.2010 12:41   |  

Tuzemská ING Bank loni zvýšila čistý zisk o 289 procent na 925 milionů korun. Oznámil to ředitel ING Bank ČR Rolf-Jan Zweep. Po započtení negativního přehodnocení dluhopisových portfolií banky podle Zweepa vzrostl čistý zisk meziročně o 86 procent na 815 milionů korun.

„Rok 2009 byl pro bankovní trh specifický. ING Group celkově prošla restrukturalizací, která vedla k řízenému snížení aktiv, rizika i nákladů. Aktivity banky v rámci ČR byly zasaženy pouze v omezené míře,“ uvedl Zweep.

Celkové příjmy banky loni stouply o 87 procent na 2,1 miliardy korun. Zisk před opravnými položkami a rezervami loni stoupl o 253 procent na 1,22 miliardy korun. Provozní náklady se bance loni zvýšily o 13 procent na 881 milionů korun. Objem vkladů na ING Kontu se meziročně zvedl o 30 procent na 60 miliard korun.

ING Bank N.V., která pro aktivity firemního bankovnictví v tuzemsku používá obchodní název ING Commercial Banking, je součástí skupiny ING Group. Ta v tuzemsku sdružuje společnosti jako ING Pojišťovna, ING Penzijní fond, ING Invest Management nebo ING Real Estate.

ING Bank N.V. byla v České republice založena v roce 1992 jako organizační složka ING Bank N.V. Amsterdam.


Čtěte také: ING Bank loni zvýšila čistý zisk o 289 procent

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané dohodli další investice v Africe za sedmnáct miliard dolarů

Číňané dohodli další investice v Africe za sedmnáct miliard dolarů

Čínské podniky a bankovní domy se předběžně dohodly se svými protějšky z Afriky na spolupráci v oblasti infrastruktury, energetiky nebo informačních technologiích. Hodnota… více

Mobilní web