ING Bank vydělala 344 milionů

Česká ING Bank v loňském roce těžila především z popularity svého spořicího účtu ING Konto a vydělala 344 milionů korun. Klienti si na spořicí účet poslali další 2,2 miliardy korun.

 ING Bank
13.5.2015 13:00   |  

Celková výše aktiv ING Bank dosáhla 133,4 miliardy korun, z toho je 87,5 miliardy korun (tedy celé dvě třetiny) právě na spořicích účtech. V loňském roce se banka snažila klienty přesvědčit, aby si své úspory namísto na tyto účty, na které se v prostředí nulových úrokových sazeb bance špatně vydělává, uložila na podílové fondy. Z těch bance naopak plynou jasné výnosy a nemusí klientům garantovat konkrétní zhodnocení, to totiž závisí na vývoji finančních trhů.

O dopadu tohoto apelu na hospodaření se banka ve výsledcích za loňský rok ale nezmiňuje. Jaroslav Vittek, Country Manager ING Bank ČR pouze uvedl: „Jako první na trhu jsme veřejnosti nabídli možnost investovat do podílových fondů bez vstupního a výstupního poplatku, a i díky dalším atraktivním parametrům produktu se můžeme pochlubit pěti tisíci novými klienty s investicemi ve výši půl miliardy korun.“

V reakci na požadavky klientů prý banka od dubna rozšířila portfolio ING Investic o tři nové podílové fondy s velmi dynamickým investičním profilem. „V oblasti retailového bankovnictví naše strategie spočívá ve specializaci na zhodnocování peněz prostřednictvím jednoduchých, flexibilních a cenově atraktivních produktů pro širokou veřejnost,“ dodává Vittek.


Čtěte také:

Centrála ING Bank se přesune z Anděla na Harfu

Spořicí účty nevynášejí, rostou investice do podílových fondů

Zdeněk Pečený Autor: Zdeněk Pečený redaktor E15

Komentáře

Čtěte také

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci aktualizováno

Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání.… více

Mobilní web