ING překonala očekávání, čistý zisk dosáhl 1,09 miliardy eur

11.8.2010 10:32   |  

Nizozemský pojišťovací gigant ING Group dosáhl ve druhém čtvrtletí tohoto roku čistý zisk ve výši 1,09 miliardy eur (26,98 miliardy korun). Skupině k výsledkům pomohly lepší podmínky na trhu.

V předchozím čtvrtletí skupina vykázala zisk 1,33 miliardy eur (32,92 miliardy korun), ve stejném období loňského roku dosáhl ale čistý zisk společnosti úrovně 71 milionů eur (1,76 miliardy korun). Analytici, které agentura Reuters oslovila, očekávali v průměru čistý zisk společnosti na úrovni 709 milionů eur (17,6 miliardy korun).

Z podnikání v oblasti bankovních služeb společnost vykázala zisk před zdaněním na úrovni 1,61 miliardy eur, což je mnohem více, než se očekávalo. „Skupina ve druhém čtvrtletí pokračovala v generování zisku zejména v oblasti bankovnictví v souvislosti s lepšícími se podmínkami na trhu,“ uvedl Jan Hommen, generální ředitel ING Group. Dodal však, že prudký pokles akciových trhů výrazně ovlivnil výsledky pojišťovacích operací skupiny v USA.

Americká pojišťovací divize utrpěla za čtvrtletí prudkým poklesem akciových trhů a musela odepsat 512 milionů dolarů. ING nyní připravuje oddělení celé pojišťovací části, což byla podmínka Evropské unie pro schválení předloňské státní pomoci ve finanční krizi. ING odhaduje náklady oddělení až na 150 milionů eur, z toho na letošní první pololetí připadlo 30 milionů eur.

Skupina ING je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb v Evropě. Na český trh vstoupila v roce 1991 prostřednictvím ING Bank a nyní zde má aktivity v bankovnictví, pojišťovnictví i investování a správě aktiv.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web