ING propustí 15 procent lidí v Praze a Bratislavě | E15.cz

ING propustí 15 procent lidí v Praze a Bratislavě

ING propustí 15 procent lidí v Praze a Bratislavě
3. prosince 2012 • 18:06
ING Pojišťovna propustí v Praze a v Bratislavě 15 procent zaměstnanců. Propouštění je součástí plánovaného opatření na snížení nákladů společnosti. To má zajistit celkové úspory 125 milionů korun, z toho 90 milionů má přinést propouštění.

Do konce příštího roku firma sníží počet zaměstnanců celkem o 119 lidí, z toho 52 bude propuštěno, zbytek tvoří tzv. přirozené odchody, řekla serveru Ihned.cz mluvčí ING Daniela Velová. Výpovědi jdou napříč celou firmou, týkají se manažerských i běžných zaměstnaneckých pozic.

Nizozemská finanční skupina ING, která je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb v Evropě, už v listopadu oznámila, že zruší v rámci transformačního programu 2350 pracovních míst. Čistý zisk skupiny ING se ve třetím čtvrtletí propadl téměř o dvě třetiny a výrazně zaostal za očekáváním analytiků.

Podle Velové ING počítá v Česku a na Slovensku s růstem a z těchto trhů se nestahuje, jak naznačovaly některé spekulace v médiích. „Pro ING Česko a Slovensko zůstávají nadále klíčovými trhy,“ řekla.

ING na český trh vstoupila v roce 1991 prostřednictvím ING Bank. Nyní má v ČR aktivity v bankovnictví, pojišťovnictví a investování a správě aktiv.

Jiří Rusnok: Druhý pilíř penzijní reformy nese příliš rizik

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • V digitálním věku skladují firmy většinu dokumentů stále na papíře. A dělá jim to potíže
  • Pro oznamovatele korupce nejsou potřeba nová pravidla, tvrdí podnikatelé
  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením