ING rozvíjí e-banking, zruší ale 1700 pracovních míst

aktualizováno Nizozemská banka ING zruší v příštích třech letech 1700 pracovních míst, což představuje asi tři procenta celkového počtu. Rušení míst souvisí s rozšiřováním digitalizace služeb a rozvojem internetového a mobilního bankovnictví.

ING
26.11.2014 18:25   |  

Propouštění bude banku jednorázově stát 320 milionů eur (8,8 miliardy korun), což ING odepíše ze zisku za letošní čtvrté čtvrtletí. Díky rušení míst a s tím souvisejícím investicím do informačních technologií ale banka ušetří od roku 2018 zhruba 270 milionů eur ročně.

Oznámení nizozemské banky přichází krátce poté, co ING splatila státní pomoc ve výši 10 miliard eur. Tu obdržela v roce 2008.

ING plánuje investovat do informačních technologií během příštích tří let kolem 200 milionů eur. Hodlá zejména propojit systémy, které používá pro svou mobilní aplikaci, webovou stránku, zákaznické centrum a bankovní pobočky, tak, aby se prostřednictvím všech těchto kanálů nabízely tytéž služby.

„Navzdory těmto výdajům věříme, že jde o nezbytný plán zvyšující hodnotu společnosti,“ řekl agentuře Bloomberg analytik konkurenční Rabobank Cor Kluis. „ING Group může učinit všechny nezbytné investice omezující budoucí náklady a zlepšující služby nizozemských zákazníkům,“ dodal.

Nizozemská bankovní dvojka ABN Amro oznámila tento měsíc plán zrušit tisíc pracovních míst. Rovněž ji k tomu vede strategie digitalizace, v jejímž rámci chce banka omezit pobočkovou síť. Propouštění zvažuje i Rabobank.

Akcie ING


Čtěte také:

Podvodníci využívají nový trik, jak lákat z lidí peníze přes Facebook

Bankou roku se poprvé stala ČSOB, pomohla jí stagnace konkurentů

ING splatí poslední část státní pomoci o půl roku dřív

Autor: čtk, bru

Komentáře

Čtěte také

Zeman u soudu: Altner byl jediným partnerem ČSSD ve sporu o Lidový dům

Zeman u soudu: Altner byl jediným partnerem ČSSD ve sporu o Lidový dům aktualizováno

Prezident Miloš Zeman u Obvodního soudu pro Prahu 1 řekl, že pro sociální demokracii byl ve sporu o Lidový dům partnerem právník Zdeněk Altner. O tom, že Altner uzavřel dohodu s… více

Komerční prezentace
Mobilní web