ING stoupl ve čtvrtletí zisk o 24 procent | E15.cz

ING stoupl ve čtvrtletí zisk o 24 procent

ING stoupl ve čtvrtletí zisk o 24 procent
ING
• 

ČTK

Nizozemské finanční skupině ING stoupl ve druhém čtvrtletí zisk o 24 procent na 1,51 miliardy eur (36,7 miliardy korun). Hospodaření podpořilo oživení pojišťovacích operací, které skupina zamýšlí prodat nebo oddělit.

Růst zaznamenala společnost navzdory odpisům řeckých obligací v celkové výši 310 milionů eur. Bankovní divize odepsala obligace za 187 milionů a pojišťovací za 123 milionů eur. Zisk v bankovní divizi bez zahrnutí mimořádných položek klesl o 19 procent na 1,3 miliardy eur. V pojišťovací divizi pak stoupl na 673 milionů eur z loňských 18 milionů eur díky růstu zisku z investic a lepším maržím.
ING dostala v roce 2008 na vrcholu úvěrové krize státní pomoc zhruba deset miliard eur a Evropská komise tuto podporu podmínila oddělením aktiv v bankovnictví a pojišťovnictví. Skupina se rozhodla své operace v pojišťovnictví prodat a nyní připravuje primární nabídku akcií pojišťovacích divizí ve Spojených státech a v Evropě a Asii, napsala agentura AP.

Skupina ING je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb v Evropě. Na český trh vstoupila v roce 1991 prostřednictvím ING Bank a nyní zde má aktivity v bankovnictví, pojišťovnictví a investování a správě aktiv.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!