ING stoupl ve čtvrtletí zisk o 24 procent

4.8.2011 13:01   |  

Nizozemské finanční skupině ING stoupl ve druhém čtvrtletí zisk o 24 procent na 1,51 miliardy eur (36,7 miliardy korun). Hospodaření podpořilo oživení pojišťovacích operací, které skupina zamýšlí prodat nebo oddělit.

Růst zaznamenala společnost navzdory odpisům řeckých obligací v celkové výši 310 milionů eur. Bankovní divize odepsala obligace za 187 milionů a pojišťovací za 123 milionů eur. Zisk v bankovní divizi bez zahrnutí mimořádných položek klesl o 19 procent na 1,3 miliardy eur. V pojišťovací divizi pak stoupl na 673 milionů eur z loňských 18 milionů eur díky růstu zisku z investic a lepším maržím.
ING dostala v roce 2008 na vrcholu úvěrové krize státní pomoc zhruba deset miliard eur a Evropská komise tuto podporu podmínila oddělením aktiv v bankovnictví a pojišťovnictví. Skupina se rozhodla své operace v pojišťovnictví prodat a nyní připravuje primární nabídku akcií pojišťovacích divizí ve Spojených státech a v Evropě a Asii, napsala agentura AP.

Skupina ING je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb v Evropě. Na český trh vstoupila v roce 1991 prostřednictvím ING Bank a nyní zde má aktivity v bankovnictví, pojišťovnictví a investování a správě aktiv.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web