ING stoupl ve čtvrtletí zisk o 24 procent

4.8.2011 13:01   |  

Nizozemské finanční skupině ING stoupl ve druhém čtvrtletí zisk o 24 procent na 1,51 miliardy eur (36,7 miliardy korun). Hospodaření podpořilo oživení pojišťovacích operací, které skupina zamýšlí prodat nebo oddělit.

Růst zaznamenala společnost navzdory odpisům řeckých obligací v celkové výši 310 milionů eur. Bankovní divize odepsala obligace za 187 milionů a pojišťovací za 123 milionů eur. Zisk v bankovní divizi bez zahrnutí mimořádných položek klesl o 19 procent na 1,3 miliardy eur. V pojišťovací divizi pak stoupl na 673 milionů eur z loňských 18 milionů eur díky růstu zisku z investic a lepším maržím.
ING dostala v roce 2008 na vrcholu úvěrové krize státní pomoc zhruba deset miliard eur a Evropská komise tuto podporu podmínila oddělením aktiv v bankovnictví a pojišťovnictví. Skupina se rozhodla své operace v pojišťovnictví prodat a nyní připravuje primární nabídku akcií pojišťovacích divizí ve Spojených státech a v Evropě a Asii, napsala agentura AP.

Skupina ING je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb v Evropě. Na český trh vstoupila v roce 1991 prostřednictvím ING Bank a nyní zde má aktivity v bankovnictví, pojišťovnictví a investování a správě aktiv.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web