ING vykázala za první čtvrtletí zisk 1,33 miliardy eur

12.5.2010 16:53   |  

Nizozemská bankovní a pojišťovací skupina ING Group, která působí i na českém trhu, překonala všechny předpovědi analytiků a za první čtvrtletí tohoto roku vykázala zisk 1,33 miliardy eur (34,58 miliardy korun). Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Analytici oslovení agenturou Reuters očekávali, že skupina vykáže zisk 964 milionů eur, nejvyšší odhad se přitom pohyboval na úrovni 1,19 miliardy eur.

„Tržní podmínky se nadále zlepšovaly, čímž se snížily negativní dopady, které ovlivňovaly naše hospodaření v posledních šesti čtvrtletích,“ uvedla ING ve svém prohlášení.

Zisk ING před zdaněním činil 1,28 miliard eur. Zisk pojišťovací části skupiny vykázal zisk před zdaněním 269 milionů eur.

ING v současné době prochází restrukturalizací pod dohledem Evropské komise, v rámci níž by měla prodat do konce roku 2013 své podnikání v pojišťovnictví na globálním trhu.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

Po nepovedené a demontované penzijní reformě, o niž se pokusil předchozí kabinet, bude mít málokterý politik odvahu přijít s komplexní změnou. Proto bude zítra koaliční rada… více

Mobilní web