ING vykázala za první čtvrtletí zisk 1,33 miliardy eur

12.5.2010 16:53   |  

Nizozemská bankovní a pojišťovací skupina ING Group, která působí i na českém trhu, překonala všechny předpovědi analytiků a za první čtvrtletí tohoto roku vykázala zisk 1,33 miliardy eur (34,58 miliardy korun). Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Analytici oslovení agenturou Reuters očekávali, že skupina vykáže zisk 964 milionů eur, nejvyšší odhad se přitom pohyboval na úrovni 1,19 miliardy eur.

„Tržní podmínky se nadále zlepšovaly, čímž se snížily negativní dopady, které ovlivňovaly naše hospodaření v posledních šesti čtvrtletích,“ uvedla ING ve svém prohlášení.

Zisk ING před zdaněním činil 1,28 miliard eur. Zisk pojišťovací části skupiny vykázal zisk před zdaněním 269 milionů eur.

ING v současné době prochází restrukturalizací pod dohledem Evropské komise, v rámci níž by měla prodat do konce roku 2013 své podnikání v pojišťovnictví na globálním trhu.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web