ING zbrojí na penzijní reformu. Založila ING Finance

Skupina ING dál pokročila v přípravě na ostrý start penzijní reformy. V září založila nové „eseróčko“ ING Finance, minulý týden jej Česká národní banka registrovala jako investičního zprostředkovatele.

ilustrační foto
11.10.2012 17:45   |  

„Tato společnost bude sloužit jako interní distribuční firma pro prodej penzijních produktů z produkce připravované ING penzijní společnost“ vysvětluje Jiří Rusnok, předseda představenstva ING Penzijního fondu.Penzijní společnost se pak stane právním nástupcem stávajícího penzijního fondu. Ze stávajících penzijních fondů tak vzejde penzijní společnost, která bude budoucím správcem jak reformovaného III. pilíře, tak i nově vznikajícího II. pilíře.

Podle Ruskoka si ale společnost přibere ještě další aktivity v rámci skupiny: „V pozdějším období, po získání příslušných oprávnění, se plánuje rovněž její využití pro prodej produktů životního pojištění naší společnosti. Současně bude tato společnost prodejcem podílových fondů ING distribuovaných ING Bank.“


Čtěte také:

ING propustí české obchodníky

Barclays přebírá britskou ING Direct


ING Penzijní fond nyní patří mezi šestici největších fondů na českém trhu. Od své holandské centrály získal souhlas ke vstupu do reformovaného penzijního systému už na počátku tohoto roku.

Autor: David Klimeš

Komentáře

Čtěte také

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

V rámci pražské MHD dnes začaly platit změny v provozu tramvají. V Praze změní trasu devět tramvajových linek, přibudou tři nové a 12 linek zůstane beze změny. Náklady na provoz… více

Mobilní web