ING zbrojí na penzijní reformu. Založila ING Finance

Skupina ING dál pokročila v přípravě na ostrý start penzijní reformy. V září založila nové „eseróčko“ ING Finance, minulý týden jej Česká národní banka registrovala jako investičního zprostředkovatele.

ilustrační foto
11.10.2012 17:45   |  

„Tato společnost bude sloužit jako interní distribuční firma pro prodej penzijních produktů z produkce připravované ING penzijní společnost“ vysvětluje Jiří Rusnok, předseda představenstva ING Penzijního fondu.Penzijní společnost se pak stane právním nástupcem stávajícího penzijního fondu. Ze stávajících penzijních fondů tak vzejde penzijní společnost, která bude budoucím správcem jak reformovaného III. pilíře, tak i nově vznikajícího II. pilíře.

Podle Ruskoka si ale společnost přibere ještě další aktivity v rámci skupiny: „V pozdějším období, po získání příslušných oprávnění, se plánuje rovněž její využití pro prodej produktů životního pojištění naší společnosti. Současně bude tato společnost prodejcem podílových fondů ING distribuovaných ING Bank.“


Čtěte také:

ING propustí české obchodníky

Barclays přebírá britskou ING Direct


ING Penzijní fond nyní patří mezi šestici největších fondů na českém trhu. Od své holandské centrály získal souhlas ke vstupu do reformovaného penzijního systému už na počátku tohoto roku.

Autor: David Klimeš

Komentáře

Čtěte také

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva bude nucena odpovědět na americký protiraketový štít v Evropě, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin během návštěvy Řecka. Rumunsko a Polsko, kde jsou nebo budou systémy… více

Komerční prezentace
Mobilní web