Investice retailové klientely bude v ČS řídit Kráčmar

28.4.2010 11:31   |  

Ředitelem úseku retailové distribuce produktů finančních trhů v České spořitelně, který se zabývá především finančními investicemi fyzických osob, bude od letošního června Pavel Kráčmar. V pozici nahradí Jiřího Humla, který přijal další manažerské výzvy v Erste Group a od letošního června se stane členem představenstva Slovenské spořitelny zodpovědným za drobné bankovnictví.

„Investování a spoření klientů z řad fyzických osob patří mezi pilíře naší poradenské činnosti. Těším se na novou roli a současně ji beru jako velkou výzvu. Věřím, že budu moci podpořit banku v její ambici poskytovat klientům investiční produkty podle jejich představ a dále posilovat naši pozici na tuzemském trhu,“ řekl Kráčmar. Nástupce Kráčmara oznámí Česká spořitelna v následujících týdnech.

Pavel Kráčmar působí v Erste Group a finanční skupině České spořitelny od roku 2000. Za tu dobu pracoval na různých manažerských pozicích. Mimo jiné řídil restrukturalizaci Investiční společnosti České spořitelny, zaváděl distribuci produktů finančních trhů a šest let řídil útvar obchodování na finančních trzích. V neposlední řadě v pozici ředitele úseku řízení bilance finanční skupiny České spořitelny významnou měrou přispěl k dalšímu zkvalitnění řízení bilance jak na úrovni České spořitelny, tak v celé Erste Group.

Pavel Kráčmar absolvoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou na ČVUT v Praze. Od roku 1991 působil sedm let ve Státní bance československé /České národní bance. Do České spořitelny přišel z GE Capital Bank.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web