Investiční skupina Natland přesouvá sídlo z Kypru do Prahy

Tuzemská investiční skupina Natland chce po letech přestěhovat své sídlo z Kypru do Prahy. Firma to zdůvodňuje změnou strategie. V uplynulých letech prý spolupracovala se zahraničními institucionálními investory, kteří vyžadovali právní zázemí obvyklé v anglosaských zemích.

 Tomáš Raška
22.5.2014 6:36   |  

„S postupujícím zaměřením na nové projekty v Česku, na Slovensku a v budoucnu i v Polsku je český legislativní rámec po nedávných úpravách adekvátní,“ uvedl mluvčí Natlandu Rostislav Starý.

Vlastníky Natlandu jsou Tomáš Raška a Jan Koťátko. Menšinový podíl má během restrukturalizace rovněž Karel Týc, dlouholetý partner skupiny zodpovídající za oblast nemovitostí.

Naopak z firmy Natland zmizel minoritní akcionář Magna Group ze Seychelských ostrovů. Historie skupiny Natlan se začala na českém trhu psát už roku 2001. Na počátku stál tým specializovaný na oblast investic, fúzí, akvizic.


Čtěte také:

Natland převzal lahůdkářství Jan Paukert

Neprůhledný Natland získá fondy Avant

Pražské prachy na Kypru

Autor: >dnv

Komentáře

Čtěte také

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva bude nucena odpovědět na americký protiraketový štít v Evropě, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin během návštěvy Řecka. Rumunsko a Polsko, kde jsou nebo budou systémy… více

Komerční prezentace
Mobilní web