Investiční společnost Pimco se zbavuje amerických dluhopisů

10.3.2011 14:33   |  

Dluhopisový fond Total Return Fond spravovaný prestižní investiční společností Pimco, jejímž generálním ředitelem je ekonomická celebrita Mohamed El-Erian, se minulý měsíc zbavil všech bondů emitovaných americkou vládou.

Spojené státy letos očekávají rekordní schodek státního rozpočtu. Zakladatel a investiční ředitel společnosti Bill Gross se vyjádřil v tom smyslu, že nevěří, že se USA z dluhové pasti vůbec kdy dostanou.
Total Return Fund má ve správě 237 miliard dolarů a je tak největším dluhopisovým fondem na světě.

Fond neměl ve svém portfoliu žádné americký vládní obligace naposledy v lednu 2009. Bill Gross letos v lednu snížil podíl amerických bondů na 12 procent a o měsíc později se zbavil i zbývajícího podílu. Gross si myslí, že výnosy amerických dluhopisů jsou příliš nízké na to, aby se po nich udržela vysoká poptávka. Dodává však, že Pimco možná bude americké dluhopisy znovu nakupovat, až bude jejich úročení opět atraktivní.

Gross naopak preferuje kvalitní podnikové dluhopisy, které nabízejí rozumní výnos a ustály by vyšší inflaci. Americkou měnovou politiku totiž Gross mimo jiné kritizuje proto, že vede k vysoké inflaci. Ta je nyní sice pořád ještě relativně pod kontrolou, podle Grosse a části dalších ekonomů se ale začne zvyšovat.
Celkově má Bill Gross a společnost Pimco ve správě aktiva za 1,1 bilionu dolarů.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

V rámci pražské MHD dnes začaly platit změny v provozu tramvají. V Praze změní trasu devět tramvajových linek, přibudou tři nové a 12 linek zůstane beze změny. Náklady na provoz… více

Mobilní web