Investiční společnosti čekají ve fondech další růst majetku

Investiční společnosti očekávají v letošním roce další výrazný nárůst majetku v podílových fondech. Důvodem jsou zejména nízké úrokové sazby, které činí spořicí účty u bank méně atraktivními. Majetek, který mají Češi uložený v podílových fondech, loni stoupl o 52 miliard korun na rekordních 329 miliard korun.

Ilustrační foto
15.4.2015 17:16   |  

„Letošek bude opět rekordní. Současné prostředí nízkých úrokových sazeb nahrává rostoucímu zájmu o investování,“ řekl novinářům generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti Jaromír Sladkovský. U ní letos stoupl objem majetku ve fondech o dvě miliardy na 12 miliard korun. „Očekáváme v tomto roce nárůst o 40 až 50 procent. Zájem bude spíše o konzervativnější fondy, tedy chráněné fondy ekonomických cyklů, dluhopisových trendů a dluhopisových příležitostí,“ dodal.

„Úrokové sazby na tradičních depozitních produktech se stále pohybují na úrovních, které nejsou pro klienty tak atraktivní a motivují je spíše k přesunu prostředků do investičních produktů. Proto i v letošním roce očekáváme, že majetek v našich podílových fondech poroste,“ uvedl předseda představenstva Investiční společnosti ČS Martin Řezáč. Během loňského roku narostla spravovaná aktiva v podílových fondech ISČS o více než 10 miliard koruna v letošním roce čeká ještě lepší výsledek.

Letošek bude opět rekordní

Řezáč předpokládá, že největší přírůstky budou směřovat do smíšených fondů, které kombinují více tříd aktiv, a podle rizikového profilu si z nich vybere každý investor. Manažer globální investiční strategie UniCredit Bank Aleš Mátl vidí potenciál v dluhopisových fondech s flexibilní strategií a v akciových fondech.

„Z našeho pohledu předpokládáme meziroční nárůst těchto fondů od 15 procent. V rámci akciových fondů vidíme trend se zaměřením na Evropu,“ podotkl. „Jako již tradičně velká část investic směřuje přes pravidelné platby do programů životního cyklu, v letošním roce věříme i v rostoucí oblibu realitního fondu, poznamenal ředitel prodeje společnosti Conseq Richard Siuda.

Nejvíce peněz bylo na konci roku 2014 v dluhopisových (108,6 miliardy) a smíšených fondech (103,6 miliardy korun). Hodnota majetku v zahraničních fondech stoupla o 16,6 miliardy na 162 miliard, domácí fondy vykázaly růst o 35,3 miliardy korun na 167 miliard korun.


Čtěte také:

Jaroslav Svěcený: Češi začínají investovat do hudebních nástrojů

Češi mohou investovat do světových nemovitostí díky crowdfundingu

Češi se zajímají o svěřenecké fondy, novinku občanského zákoníku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web