Investoři HSBC zvažují přesídlení z Londýna

22.12.2010 9:48   |  

JPMorgan se možná stěhuje do Londýnské kancelářské čtvrti Canary Wharf, ale jiné banky zůstávají nerozhodné, zda je Londýn i nadále jejich ideálním domovem.

Tváří v tvář vládním výhrůžkám nových daní, vysokému zdanění bonusů a sílící regulaci se začínají investoři největší evropské banky HSBC ptát, zda by nebylo lepší své sídlo přesunout do přátelštějšího prostředí pro banky.

Bývalý generální ředitel HSBC Michael Geoghegan přišel zatím s posledním varováním, že mezi akcionáři HSBC se vede bouřlivá debata, zda by měla banka ponechat své sídlo v Londýně. Geoghegan v rozhovoru pro deník Telegraph uvedl, že akcionáři se stále více dívají na náklady provozu centrály v Londýně ve srovnání s dalšími finančními centry. „Investoři se začínají o situaci více zajímat a ptát se, jaké jsou náklady a přínosy toho mít, centrálu právě v Londýně,“ uvedl Geoghegan.

Stuart Gulliver, nastupující generální ředitel HSBC, několikrát za poslední tři měsíce zopakoval stanovisko banky, že preferuje setrvat v Londýně, ale zváží i další možnosti. Banka přehodnocuje lokalitu svého sídla každé tři roky.

Londýnský deník CityAM napsal, že mu zdroje z HSBC sdělily: „Dáváme přednost setrvání v Londýně a vyjádřili jsme se k tomu jasně. Ale akcionáři nyní debatují o ekonomické životaschopnosti setrvání ve Spojeném království, a tak zvážíme všechny varianty.“

JPMorgan nastěhuje do londýnského mrakodrapu po Lehman Brothers svou evropskou centrálu v roce 2012.

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web