Investoři mají strach. Krize v eurozóně se má zhoršit

Nezaměstnanost a pokračující recese silně znepokojuje řadu investorů. Z dalšího vývoje v eurozóně mají silné obavy

Odboráři jsou vedle úsporné politiky nespokojeni také s rostoucí nezaměstnaností, která patří ve Španělsku k nejvyšším v Evropě.  (Foto Profimedia)
13.5.2013 10:51   |  

Více než polovina investorů předpokládá, že krize v eurozóně se ještě zhorší. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila ratingová agentura Fitch. Podle 29 procent respondentů představuje současné zmírnění krize pouze krátké období klidu, zhruba 30 procent jich uvedlo, že finanční trhy jsou „iracionálně optimistické“ a ignorují slabé hospodářské vyhlídky eurozóny.

„Je tu silný rozpor mezi pokračující recesí a rostoucí nezaměstnaností v Evropě, a růstem na finančních trzích,“ uvedla Fitch. „Pokud tento růst neospravedlní stabilizace ekonomiky a pokrok při vytváření bankovní unie, pak hrozí, že trhy budou v létě ještě víc nestálé,“ dodala.

Evropská komise předpokládá, že ekonomika eurozóny letos vykáže pokles o 0,4 procenta. Míra nezaměstnanosti v eurozóně se přitom v březnu vyšplhala na nový rekord 12,1 procenta.


O krizi v eurozóně čtěte více:

Eurozóna bojuje proti krizi, srazila úrok na 0,5 procenta

Draghi: Reformy neděláme kvůli trhům, povedou ke spravedlivější společnosti

Proti euru a Bruselu se obracejí i politici, kteří EU pomáhali budovat


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web