Italská UniCredit chce expandovat hlavně v Rusku, Turecku a Polsku

2.12.2010 13:58   |  

Italská bankovní skupina UniCredit, která podniká i v České republice, se chce v chystané expanzi ve střední a východní Evropě soustředit na Rusko, Turecko a Polsko, protože je řadí mezi nejatraktivnější země regionu. Skupina v něm chce v dalších pěti letech otevřít 900 nových poboček, nyní jich má 3860. Nový generální ředitel banky Federico Ghizzoni dnes také uvedl, že se banka obává některých problémových zemí v regionu. Jmenoval Kazachstán, Ukrajinu a v menší míře i Bulharsko a Rumunsko.

O konkrétních plánech s těmito zeměmi se ale odmítl podrobněji zmínit. Média spekulovala, že se největší italská banka chystá některá aktiva v regionu prodat. UniCredit uvádí, že region roste rychleji než zbytek jejích aktivit. Akcie podniku pak vzrostly o 2,9 procenta.

Divize banky ve střední a východní Evropě je aktivní v 19 zemích a je klíčovým prvkem výnosů skupiny. Region jí vytváří 56 procent zisku před zdaněním.

Ghizzoni dodal, že Rusko, Turecko a Polsko budou mít na plánovaných investicích do regionu lví podíl. Banka předpokládá, že jí tyto tři země vytvoří 75 procent všech tržeb v regionu. S investicemi ale počítá i pro Rumunsko a Maďarsko.

Rozšíření poboček UniCredit v regionu je přitom podle Ghizzoniho nízké. Zatímco v Itálii má skupina 569 bankovních poboček na milion obyvatel, ve střední a východní Evropě je to 236 poboček, napsala agentura Reuters.

UniCredit Bank je v Česku čtvrtou největší bankou podle objemu aktiv. Banka začala rozšiřovat také svoji českou pobočkovou síť, a to pomocí obchodních míst postavených na principu franšízy. První takovou pobočku banka otevřela na počátku listopadu v Otrokovicích a do konce roku by měly následovat ještě tři nebo čtyři, desítky dalších pak v roce 2011.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy aktualizováno

Český telekomunikační úřad vyměřil operátorovi O2 pokutu 4,5 milionu korun za automatické obnovování objemu dat zákazníkům i bez jejich výslovného souhlasu. Dodatečná data přitom… více

Mobilní web