J&T Bance klesl v pololetí čistý zisk o 68 milionů

5.8.2010 11:14   |  

J&T Banka, která patří v tuzemsku k menším bankám, v prvním pololetí klesl čistý zisk meziročně o 68 milionů na 204 milionů korun. Pokles způsobilo jednorázové rozpuštění opravných položek ve druhém čtvrtletí minulého roku.

Provozní zisk J&T Banky koncem června činil 293 milionů korun, meziročně tak vzrostl o více než 25 procent. „Přestože objem úvěrových obchodů vzrostl meziročně pouze o tři procenta, podařilo se nám za poslední rok financovat projekty klientů za více než čtyři miliardy korun. Odrazilo se to na růstu úrokové marže, která byla hlavním tahounem téměř třetinového růstu čistých úrokových výnosů,“ uvedl generální ředitel banky Štěpán Ašer.

Objem vkladů klientů vzrostl o 33 procent na více než 39 miliard korun. „Potvrdila se naše očekávání v oblasti vázanosti vkladů. Klienti jsou v případě zajímavých podmínek připraveni zhodnocovat své volné prostředky dlouhodoběji, čímž se zvýšil objem vkladů s vázaností více než šest měsíců na 62 procent,“ dodal Ašer.

Bilanční suma banky vzrostla meziročně o 25 procent na 45,6 miliardy korun. Kapitálová přiměřenost banky dosáhla 10,93 procenta. Dlouhodobým cílem banky je držet tento ukazatel na úrovni 11 procent.

J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje služby privátního bankovnictví a specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. V ČR je J&T Banka od roku 1998, působí i na Slovensku, ve Švýcarsku, v Rusku a na Barbadosu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web